Praca

Młodzi wolą jednak korporacje?

SHUTTERSTOCK

Wbrew dotychczas powtarzanym opiniom, to nie startupy, ale innowacyjne korporacje przodują w rankingu pracodawców najbardziej pożądanych przez studentów uczelni technicznych, wynika z międzynarodowego badania firmy doradczej Universum. W stosunku do zeszłego roku pierwsze trzy miejsca pozostały bez zmian: na czele są Google, Microsoft i Apple. Na listę nie trafił natomiast ani jeden szybko rozwijający się startup typu Uber czy Airbnb. 

Przepytano 260 tys. studentów z 12 krajów. – Startupy kuszą ich atmosferą, innowacyjnymi produktami, ale to korporacje najwięcej inwestują w pracowników i nowe technologie w obszarze HR – tłumaczy Anna Węgrzyn z firmy BPSC. Potwierdza te spostrzeżenia awans w rankingu z pozoru skostniałej firmy Goldman Sachs, która wiele zmieniła w swoim wizerunku pracodawcy. 

Za przegranych tegorocznego zestawienia uważa się takie firmy, jak Nokia (problemy po przejęciu przez Microsoft), Philips, HP czy Motorola, które zanotowały dwucyfrowy spadek w rankingu. Niespodzianką jest zaś wysoka, 57. pozycja chińskiego Huawei. Co ciekawe, w samym Kraju Środka liderem jest Alibaba.com, a w USA nie Apple czy Microsoft, lecz Tesla, która przekształciła się w innowacyjną firmę motoryzacyjną. We Francji w czołówce jest założony w 2005 r. i działający w przemyśle kosmicznym Safran. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]