Pieniądze

Spotkania konferencyjne – cena najważniejsza

SHUTTERSTOCK

Co piąta polska firma organizuje spotkania konferencyjne poza swoją siedzibą. To niewiele, ale rynek ma olbrzymi potencjał – budżety przedsiębiorstw na tego typu wydarzenia idą w setki tysięcy złotych. 

Jak wynika z badań hotelu Narvil, prawie połowa polskich firm organizujących spotkania konferencyjne przeznacza na nie do 100 tys. zł rocznie. W przypadku 20 proc. budżety są jeszcze większe. W największych firmach nierzadko wynoszą ponad milion złotych. 

Sondaż przeprowadzony przez hotel wskazuje na pewien niepokojący problem – przedsiębiorcy bardzo często nie zdają sobie sprawy, ile właściwie wydają na służbowe spotkania i konferencje. Wiedziało to tylko 26 proc. zbadanych firm. 

Nie oznacza to jednak, że lekceważy się staranne przygotowania do konferencji biznesowych. Według badań proces wyboru lokalizacji nigdzie nie trwa krócej niż 14 dni. Standardem jest okres od miesiąca do trzech. Zdaniem komentujących wyniki sondażu przedstawicieli hoteli Narvil to wystarczający czas, by wyszukać jak najlepszą ofertę dopasowaną do konkretnych potrzeb. 

Na co największą uwagę zwracają polscy przedsiębiorcy? Oczywiście na cenę. Dla 80 proc. firm to najważniejsze kryterium wyboru miejsca organizacji spotkania. Kolejne czynniki to jakość kuchni, łatwość dojazdu i dogodna lokalizacja. Słowem – firmy wiedzą, czego chcą, i nie chcą za to zbyt wiele zapłacić. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?