Wydarzenia

The Heart Warsaw – centrum współpracy korporacji i startupów

Aleksander Naganowski, dyrektor ds. rozwoju biznesu w polskim oddziale MasterCard Europe

Z początkiem czerwca w stolicy ruszyło The Heart Warsaw – pierwsza w Polsce, działająca na europejską skalę kompleksowa platforma łącząca innowacyjne firmy technologiczne z największymi polskimi, regionalnymi i globalnymi korporacjami. Znajdować się będzie w budynku Warsaw Spire, a merytorycznie zapełnią ją programy wspierające korporacje we wdrażaniu innowacji tworzonych przez wyselekcjonowane firmy technologiczne z całej Europy. Dzięki temu najlepsi przedsiębiorcy z Polski i całego regionu zyskają unikalne możliwości ekspansji zagranicznej i rozwoju biznesu. 

Inicjatorami i twórcami The Heart Warsaw są firmy D-raft, MasterCard i Ghelamco. Za zarządzanie przestrzenią i realizację programów odpowiedzialny będzie D-raft, który już od 2 lat łączy polskie i zagraniczne korporacje ze startupami, pracując m.in. dla takich firm jak Orbis, PZU czy PKO Bank Polski. W The Heart Warsaw korporacje znajdą miejsce dla swoich działów innowacji i zespołów projektowych, pracujących nad nowymi rozwiązaniami we współpracy ze startupami. We wspólnej przestrzeni pracować będą też przedstawiciele funduszy venture capital i wybranych startupów. 

– The Heart Warsaw to miejsce unikalne w tej części Europy, wspierające najlepsze, gotowe do międzynarodowej ekspansji startupy. Nasza oferta odpowiada na potrzeby dynamicznie rosnących innowacyjnych firm technologicznych, które widzą w dużych korporacjach swoich klientów i partnerów. My te kontakty umożliwiamy – powiedział Tomasz Rudolf, prezes D-raft. 

Twórcy inicjatywy stawiają przed sobą ambitne cele. Jeszcze w tym roku uruchomią w The Heart Warsaw trzy programy tematyczne, związane z obszarami FinTech, sprzedaży wielokanałowej oraz Internetu Rzeczy i Smart City. W projekt ma być zaangażowanych 20 korporacji, które zdecydują się wdrażać rozwiązania tworzone przez startupy. 

Ambitne cele i najlepsi partnerzy mogą sprawić, że The Heart Warsaw przyczyni się do umocnienia pozycji Polski jako regionalnego centrum startupowego, a także Warszawy jako wiodącego ośrodka, w którym działa prawie jedna trzecia wszystkich startupów w kraju. Wartość inwestycji The Heart Warsaw w ciągu najbliższych 3 lat wyniesie ok. 9 mln zł. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]