Wydarzenia

Cztery (co najmniej) powody, dla których warto być na katowickim EKG

Fot. materiały prasowe

Europejskim Kongresem Gospodarczym rządzi merytoryka. Wiem o tym, bo kiedyś miałam okazję obserwować proces tworzenia jego agendy. To dla zestawu tematów – aktualnych, niełatwych, często misyjnych – w Katowicach warto się pojawić (część z nich znajdą Państwo poniżej). Nie ma w programie kongresu (przynajmniej tak było do tej pory) wielkiej polityki, co dla mnie jest atutem tego wydarzenia, jest za to gospodarka z jej najważniejszymi wyzwaniami, z którymi przyjdzie jej się zmierzyć w najbliższej przyszłości. To powód pierwszy.

Drugim są ludzie. Jeżeli chcą Państwo spotkać w jednym czasie i miejscu wpływowe osoby ze świata biznesu, polityki, z kraju i z zagranicy Katowice są dobrym adresem. Z reguły rozproszeni jako uczestnicy sesji i debat kongresowych, w czasie przerw i wieczornych spotkań są po prostu dostępni. VIP-y interesują jednak tylko część gości. Walor networkingowy kongresu polega głównie na tym, że często spotykamy tu ludzi, z którymi nie widzieliśmy się jakiś czas, i nagle okazuje się, że ten odnowiony kontakt może być dla nas biznesowo ważny.

Trzeci powód to Międzynarodowe Centrum Kongresowe. To tu odbywa się EKG. Obiekt, nagradzany już w konkursach architektonicznych, w tym roku został zgłoszony do prestiżowej European Prize for Urban Public Space.

I powód ostatni, ale dla nas bardzo istotny. „My Company Polska” jest patronem medialnym kongresu. W Centrum Kongresowym otworzymy swoje stoisko. Gdyby zechcieli Państwo nas odwiedzić, czulibyśmy się wyróżnieni.

Do zobaczenia 18–20 maja w Katowicach.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty