Wydarzenia

HR inspirował się na Kadrach

Jednym z prelegentów Kongresu Kadry był Szymon Majewski

Jak lider powinien dbać o swoją osobowość, aby oddziaływać na kierowany przez siebie zespół? – o tym i o innych zagadnieniach dotyczących przywództwa opowiadała Lori Shook, międzynarodowy coach z Wielkiej Brytanii. Było to jedno z najbardziej interesujących wystąpień podczas odbywającego się w dniach 9-11 maja XXIII Kongresu Kadry, największego spotkania branży HR w Polsce.

Inspiracji uczestnikom kongresu dostarczyli także inni doświadczeni, znani mówcy z Polski i z zagranicy. Często błyskotliwi, sięgali po niecodzienne przykłady z różnych branż czy np. z obszaru neuropsychologii i pobudzali do refleksji. W gronie prelegentów byli m.in. Jos Rovers, konsultant biznesu z Holandii, Paweł Dangel, wieloletni prezes grupy Allianz, ekspert w zakresie podejmowania decyzji Paweł Motyl czy ekspresyjny, dowcipny i zachęcający do samodzielnych poszukiwań Paweł Fortuna, psycholog biznesu.

W Centrum Konferencyjnym Muranów w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zebrało się w sumie ponad 400 uczestników Kongresu z całego kraju. Jego organizatorem jest spółka Nowoczesna Firma SA. Trzydniowy program XXIII edycji tego wydarzenia podzielono na „Dzień Inspiracji” z sesjami plenarnymi prelegentów, „Dobre Przywództwo” (prezentacje menedżerów działów personalnych, prezesów i dyrektorów zarządzających) oraz „Praktyczne Warsztaty” skupiające się wokół przywództwa oraz sytuacji konfliktowych w firmach.

Praktycy poruszali różnorodne wątki, np. zarządzanie międzynarodowymi zespołami, współpraca międzypokoleniowa, kształtowanie systemu wynagrodzeń czy planowanie sukcesji. Uczestnicy rozmawiali też o zasadach nowoczesnej rekrutacji, pobudzaniu motywacji pracowników i innych wyzwaniach związanych z zarządzaniem personelem

Podczas Kongresu wyłoniono laureatów konkursu HR Innovation 2016 promującego innowacyjne rozwiązania w pracy zespołowej. Laury powędrowały do Inter Cars (kategoria „firmy z polskim kapitałem” i do Carrefour Polska (kategoria „firmy z kapitałem zagranicznym”).

Miesięcznik „My Company Polska” był partnerem medialnym Kongresu.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?