Nowe Technologie

Polski Produkt Przyszłości – zaproszenie do udziału w konkursie dla innowacyjnych twórców

SHUTTERSTOCK

Do 16 maja można składać zgłoszenia do konkursu Polski Produkt Przyszłości, który Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje już po raz dziewiętnasty.

To szczególna okazja, by zaprezentować i wypromować osiągnięcia, które mają realny wpływ na rozwój innowacyjności polskiej gospodarki, a tym samym dołączyć do grona laureatów poprzednich edycji, m.in. autorów projektu C-Eye (rehabilitacja mózgu poprzez kanał wzrokowy), wielomodułowej maszyny nowej generacji do ochrony obszarów wodno-błotnych czy systemu dwukierunkowego przekształtnika AC-DC-AC dla przepompowni wysokociśnieniowych. Honorowy patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rozwoju, a jego rozstrzygnięcie odbędzie się podczas uroczystej gali pod koniec 2016 roku.

W konkursie mogą wziąć udział autorzy nowych, innowacyjnych produktów, których projekt jest doprowadzony do etapu prac wdrożeniowych (projekt niewdrożony) lub został wdrożony nie wcześniej niż 21 miesięcy przed datą zgłoszenia (projekt wdrożony).

Nagrody w konkursie przyznawane będą w trzech kategoriach: produkt przyszłości jednostki naukowej, produkt przyszłości przedsiębiorcy, produkt przyszłości konsorcjum: jednostka naukowa-przedsiębiorca. Organizator przewiduje również przyznanie nagród specjalnych za projekt zgłoszony przez firmę typu spin-off, projekt z branży ICT, a także za projekt w obszarze ekoinnowacji lub w innych obszarach, które zostaną zidentyfikowane w procesie oceny zgłoszonych rozwiązań.

Więcej informacji na temat konkursu Polski Produkt Przyszłości znajduje się pod tym linkiem.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]