Wydarzenia

III Kongres E(x)plory „Innowacje w przestrzeni”

Czy miejsce pracy może być źródłem szczęścia? Czy polskie metropolie są smart? Jak zielone innowacje wspierają kreatywność pracowników? Jak stworzyć przestrzenie coworkingowe przyjazne dla startupów? To tematy dyskusji przedstawicieli świata innowacji, nauki i biznesu podczas organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii oraz Wrocławski Park Technologiczny III Kongresu E(x)plory „Innowacje w przestrzeni”, który odbędzie się 27–28 kwietnia we Wrocławiu. 

Wątkiem przewodnim III Kongresu będzie proinnowacyjna przestrzeń. Zaczniemy od miejsca na mapiepoprzez najbliższe otoczenie: budynek, miejsce do pracy – mówi Zuzanna Ziajko, z Fundacji Zaawansowanych Technologii, koordynatorka wydarzenia. Przedstawimy miasta rozwijające się zgodnie z ideą Smart i opowiemy jakie innowacje pozwalają mieszkańcom żyć spokojniej i wygodniej. Zapytamy pracodawców w jaki sposób wspierają kreatywność i wydajność w miejscu pracy. Opowiemy o idei coworkingu i roli jaką pełni, w środowisku startupów i młodych innowatorów. III Kongres to również szansa, aby spotkać twórców i użytkowników zielonej architektury.

Dane z raportu Narodowej Izby Kontroli z 2013 r. wykazały, że ponad 80 proc. wszystkich innowacji wdrożono we Wrocławiu. Przestrzeń stu pomysłów i możliwości, metropolia uznawana przez wielu za numer 1 na polskiej liście smart city, miasto, które niepodziewanie narodziło się od nowa. Organizatorzy III Kongresu E(x)plory nie mieli zatem żadnych wątpliwości, że Wrocław będzie idealnym miejscem komponującym się z tematem przewodnim kongresu: „Innowacyjności w przestrzeni”.

Podczas dwóch dni kongresu będzie mowa m.in. o tym, jak być szczęśliwym w pracy. Po raz pierwszy w Polsce Alexander Kjerulf – światowy ekspert w dziedzinie poczucia szczęścia, autor wielu prezentacji i bestsellera: „Happy Hour is 9 to 5” – opowie jak zbudować w sobie poczucie spełnienia w obszarze zawodowym.

III Kongres E(x)plory skierowany jest do przedstawicieli innowacyjnych firm, funduszy inwestycyjnych, startupów, centrów transferu technologii, do uczelni, a także do instytucji i urzędów wspierających innowacje.

Program wydarzenia oraz arkusz zgłoszenia uczestnictwa dostępny jest na stronie www.kongres.explory.pl/program-kongresu.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty