Wydarzenia

W pogoni za pracownikiem, czyli XXIII Kongres Kadry

Sytuacja na rynku pracy w 2016 r. wyraźnie się poprawia. Pracownicy są bardziej pewni swojego zatrudnienia, co stawia polskich pracodawców w coraz trudniejszej sytuacji. O tym, co staje się głównym wyzwaniem na rynku pracownika, mówić będą menedżerowie personalni podczas nadchodzącego XXIII Kongresu Kadry, który odbędzie się w dniach 9–11 maja 2016 r. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Muranów w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jego hasło brzmi: W pogoni za pracownikiem.

Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. odpowiedzi na pytania: jak ze zmianami na rynku pracy radzą sobie największe organizacje w Polsce, jak optymalizują działania personalne, aby dostosować się do wymagań biznesu, jak mierzą efektywność projektów, co staje się dla nich największym wyzwaniem w dobie walki o talenty, zmian demograficznych oraz wszechobecnej technologii.

Wśród prezentacji projektów personalnych znajdą się dobre praktyki z takich firm, jak: CEMEX, IKEA Industry, Hilti, Dendro, Hempel Paints, Flextronics, Sonoco, Saint-Gobain, ZF TRW, RWE, Unilever, Grupa Żywiec, Fair Packaging, Nexteer Automotive, IBM, PPG Industries, JTI, Alior Bank, Michelin i wielu innych. O wysokiej randze kongresu świadczą topowi prelegenci, którzy znaleźli się w jego programie. Zaproszenie do udziału w kongresie przyjęła Lori Shook – ekspert w zakresie neuroscience i jej wykorzystania w kreowaniu nowoczesnego przywództwa, wieloletnia trenerka i coach biznesu oraz pochodzący z Holandii Jos Rovers – doświadczony konsultant, który wspiera organizacje w procesach transformacji, kreowania efektywnego przywództwa i innowacji. Inspiracji ze świata biznesu i dla biznesu dostarczą także: Rafał Ohme – profesor nadzwyczajny psychologii, mówca biznesowy Szymon Kudła a także Paweł Dangel – w latach 1997–2012 prezes zarządu Grupy Allianz Polska.

Organizatorzy kongresu zadbali także o niestandardowe inspiracje spoza świata biznesu. Stąd obecność w programie znanych dziennikarzy telewizyjnych: Jarosława Kuźniara i Szymona Majewskiego.

Po raz trzeci w trakcie wiosennej edycji kongresu odbędzie się finał ogólnopolskiego konkursu dla firm, które realizują innowacyjne projekty w zakresie zrządzania ludźmi – HR INNOVATOR 2016. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane na stronie www.hrinnovator.pl do 4 kwietnia 2016 r. a prezentacja zwycięzców i wręczenie statuetek HR INNOVATORA 2016 zostały zaplanowane na 9 maja.

Więcej o kongresie na stronie www.kongreskadry.pl.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]