Wydarzenia

Elephant wygrywa III edycję Think Big

Fot. Michał Ozdoba

Zakończyła się kolejna odsłona programu UPC Biznes adresowanego do mikro i małych przedsiębiorstw. W konkursie mogli wziąć udział twórcy już funkcjonujących na rynku projektów biznesowych, wykorzystujących nowe technologie i innowacyjne rozwiązania cyfrowe. Nagroda główna, w wysokości 50 tys. zł, trafiła do firmy Elephant. Przyznano również dwie nagrody po 15 tys. zł. Otrzymały je Travelist i Abyss Glass.

Firma Elephant zaprezentowała w konkursie projekt Elephant Door – pierwszy inteligentny system alarmowy dla mieszkań. Radek Pallach, jeden z jego twórców, powiedział: – Cieszymy się z wygranej, bo nasz projekt został doceniony na przestrzeni jednej edycji programu aż kilkukrotnie – najpierw decyzją kapituły konkursowej znaleźliśmy się w drugim etapie, potem obdarzono nas kredytem zaufania w trakcie selekcji do finału, wreszcie dzisiaj – zapadł decydujący werdykt jury. Mamy nadzieję, że wygrana w Think Big 2016 ściągnie na nasz „smart alarm” uwagę wielu decyzyjnych osób i instytucji, co potwierdza przypadek choćby ubiegłorocznych laureatów konkursu. Nabraliśmy teraz jeszcze większej pewności co do potencjału Elephant Door, który w perspektywie kilku najbliższych lat będziemy chcieli zaadresować na zagraniczne rynki.

Oprócz nagrodzonych w ścisłym finale III edycji Think Big znalazły się firmy z branż IT, e-commerce i mobilnej. Byli to: Wooloo.pl – portal do zlecania drobnych usług; Budikom – rozwiązania w chmurze obliczeniowej Ignis Office przeznaczone dla małych i średnich firm; Infocode – kreatorzy BIN.E – inteligentnego systemu zarządzającego gospodarką odpadów domowych; BrightTech – aplikacja i system Ownere pozwalające na rejestrację i identyfikację zagubionego sprzętu elektronicznego; BusinessForecast – narzędzie w formie serwisu do wykonywania prognoz biznesowych w chmurze; Youcreo.com – twórcy narzędzia pozwalającego na samodzielne zaprojektowanie materiałów do druku.

Finał III edycji Think Big zainaugurował wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. W trakcie gali wystąpili goście specjalni: Marek Zmysłowski – CEO w HotelOga, współzałożyciel i były CEO w Jovago.com, największego portalu do rezerwacji hoteli w Afryce; Dean Johnson – lider projektów, mentor startupów w inkubatorze Front Row I/O, były wiceprezes The Chartered Society of Designers oraz Egzotech, czyli laureat ubiegłorocznej edycji konkursu Think Big.

Nowością w tym roku była strefa Showroom, w której finaliści przedstawiali sposób działania finałowego projektu lub usługi w praktyce. Nie zabrakło także, jak w roku ubiegłym, przestrzeni Innovation Room. W jej ramach goście wielkiego finału Think Big mogli zapoznać się z najciekawszymi polskimi projektami technologicznymi ostatnich lat. W tym roku można było zobaczyć: inteligentny miejski rower elektryczny wyposażony w technologię iBeacon – JivrBike, interaktywny ekran Monster & Devices oraz maskę do snu polifazowego – NeuroOn autorstwa Inteliclinic.

Jak podsumowuje dyrektor UPC Biznes Agnieszka Zawistowska: Wspieramy polskich przedsiębiorców, ponieważ to właśnie małe firmy są dziś głównymi kreatorami innowacji – zjawiska tak istotnego dla wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki. Polska plasuje się dziś w pierwszej piątce najszybciej cyfryzujących się krajów Europy, w czym swój istotny udział mają właśnie nasi mikroprzedsiębiorcy. Z roku na rok rośnie liczba narzędzi wspierających rozwój digitalizacji, a my jako spółka technologiczna możemy być dumni z bycia sprzymierzeńcem tych zmian – zarówno za pośrednictwem stale powiększającej się oferty zaawansowanych usług cyfrowych dla firm, jak i dzięki promocji najlepszych projektów biorących udział w programie Think Big.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]