Wydarzenia

Mazars wraz z Polskim Instytutem Praw Człowieka i Biznesu zapraszają na seminarium

Seminarium „How companies can implement processes to mitigate the risks of poor behaviours and benefit from the good behaviours in the supply chain” („W jaki sposób firmy mogą czerpać korzyści z dobrych praktyk wdrażając procesy minimalizowania ryzyka niewłaściwych zachowań w łańcuchu dostaw”) odbędzie się 14 marca 2016 roku w biurze Mazars przy ul. Pięknej 18 w Warszawie. Prowadzone będzie wyłącznie w języku angielskim i jest bezpłatne dla uczestników.

Jednostki zainteresowania publicznego oraz duże spółki będą zobowiązane do ujawniania informacji niefinansowych w ramach sprawozdania z działalności – takie rozwiązanie zakłada nowa dyrektywa Unii Europejskiej. Kraje członkowskie mają czas na wdrożenie nowych przepisów do 6 grudnia 2016 r., tak by miały zastosowanie po raz pierwszy od 1 stycznia 2017 r.

Tematyka seminarium skupiać się będzie głównie na jednym z aspektów raportowania pozafinansowego – respektowaniu praw człowieka w organizacji i w całym łańcuchu dostaw. Przestrzeganie praw człowieka w ramach prowadzenia działalności gospodarczej jest podstawowym elementem etycznego biznesu i wspólną odpowiedzialnością firm i innych podmiotów, które powinny współpracować na rzecz przeciwdziałania ich łamaniu.

Przedstawione zostaną także Ramy Sprawozdawczości Zgodne z Wytycznymi ONZ, do których obecnie odwołują się władze, jako wytycznych do przestrzegania przez firmy, w celu wykazania poszanowania praw człowieka, wyzwania i przeszkody w rozumieniu zachowań w łańcuchach dostaw oraz realne korzyści biznesowe wynikające z eliminacji tych przeszkód.

Seminarium poprowadzą:

- Richard Karmel – Partner Mazars – Globalny Lider ds. Biznesu i Praw Człowieka,

- Beata Faracik – Prezes Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu.

Wydarzenie to objęły patronatem: Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Patronem medialnym jest portal odpowiedzialnybiznes.pl, miesięcznik finansowy Bank oraz My Company Polska.

Aby zgłosić się na wydarzenie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie Mazars

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]