Przemysł

Kurtyka: Przyszłością polskiej energetyki są innowacyjne technologie

SHUTTERSTOCK

Perspektywy wzrostu innowacyjności w sektorze węglowym, możliwości rozwoju sektora ropy i gazu oraz perspektywy energetyki jądrowej w Europie Środkowo-Wschodniej to główne tematy seminarium Great Energy Summit, które odbyło się 17 lutego 2016 r. w Warszawie. W konferencji udział wzięli m.in pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii Michał Kurtyka. 

– Wypracowanie i wykorzystanie nowoczesnych, innowacyjnych technologii oraz wykreowanie warunków dla funkcjonowania stabilnego rynku energii to jedne z priorytetów dla rozwoju tego obszaru w Polsce – powiedział wiceminister Kurtyka. Podsekretarz stanu w ME zaznaczył również, że polski sektor energetyczny i polska nauka mają potencjał do tego aby przyczynić się do rozwoju nowoczesnych technologii m.in. w zakresie ograniczenia niskiej emisji, kogeneracji czy technologii jądrowych. 

Jego zdaniem również sektor węglowy może być adresatem i źródłem tych rozwiązań. – Potencjał naukowy oraz przemysłowy „zbudowany” wokół węgla w Polsce pozwala myśleć o rozwoju nowych wysoko rozwiniętych gałęzi przemysłu skoncentrowanych wokół różnych specjalistycznych sposobów wykorzystania tego surowca – podkreślił. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?