Moim zdaniem

TTIP: Cieszyć się czy bać

Mam przyjemność zaanonsować dwie nowości. W bieżącym wydaniu „My Company Polska” rozpoczynamy nowy cykl – „Gorący temat”. Pragniemy nim zachęcić Państwa do dyskusji o sprawach, które dziś lub w przyszłości mogą istotnie wpłynąć na warunki prowadzenia biznesu w Polsce. Na pierwszy ogień poszło TTIP – negocjowane właśnie Transatlantyckie Partnerstwo Handlowe i Inwestycyjne. W debacie publicznej w Polsce obecne w stopniu minimalnym, choć zasługiwało na to, by stać się jedną z osi merytorycznego dyskursu w kampanii wyborczej. W Europie Zachodniej planowany traktat zdołał wyprowadzić na ulice tłumy demonstrantów w proteście zarówno przeciwko temu jak prowadzone są negocjacje, jak i proponowanym ustaleniom.

W całej sprawie niepokoi fakt, że strony porozumienia – Komisja Europejska i administracja amerykańska – prowadzą rozmowy przy zasłoniętej kurtynie. Argument, że umowa ujrzy światło dzienne, gdy będzie finalizowana, nie przekonuje, tym bardziej że doświadczenie podpowiada, iż to, co przed opinią publiczną się chowa, skrywane jest z jakiegoś powodu. W naszym artykule zebraliśmy argumenty za i przeciw temu porozumieniu. Poddajemy je teraz pod osąd Czytelników: podzielcie się z nami swoimi opiniami, wątpliwościami. Najciekawsze wątki opublikujemy na portalu oraz na łamach magazynu.
I druga nowość. W grudniu konferencją „Rozliczenia w firmie” zainaugurowaliśmy działalność Biura Projektów Specjalnych. Od stycznia ruszamy pełną parą, zapraszając Państwa do udziału w kolejnych wydarzeniach: konferencjach, szkoleniach, debatach.

Proszę również o przyjęcie życzeń świątecznych i noworocznych: zespół „My Company Polska” życzy Państwu dobrego klimatu dla biznesu w Polsce i udanych przedsięwzięć w 2016 r.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]