Praca

Rebranding polskiego startupu po inwestycji Grupy Pracuj [TYLKO U NAS]

fot. Adobe Stock

22 kwietnia firma Fitqbe zmieniła nazwę na Worksmile. To m.in. efekt inwestycji Pracuj.vc, funduszu Grupy Pracuj oraz planowanego rozszerzenia profilu usług.

Fitqbe został założony w 2016 roku z inicjatywy Tomasza Chacińskiego, młodego biznesmena i absolwenta psychologii biznesu. Firma powstała, by wspierać działy HR i managerów w budowaniu ponadprzeciętnego zaangażowania pracowników oraz w tworzeniu silnej kultury organizacji. Jej klientami są m.in.: Santander, BNP Paribas, L’Oréal, Wirtualna Polska, Randstad, RTV Euro AGD, Deloitte, Pandora, Uniqa…etc. W ciągu 3 lat od założenia firma zaistniała już na 31 rynkach zagranicznych. Kluczową rolę odegrały w tym lokalne oddziały międzynarodowych korporacji, które zachęcały swoje centrale, by wdrożyły rozwiązania Fitqbe w pozostałych swoich filiach.

Od początku swojego istnienia Fitqbe konsekwentnie wzbogacało ofertę well-beingową w kierunku nowatorskich rozwiązań ALL-IN-ONE dla działów HR. Dziś firma proponuje swoim klientom kompleksową politykę pro-pracowniczą. Symbolem i ukoronowaniem tej ewolucji jest nowa nazwa.

- Jesteśmy młodą organizacją, a naszym DNA jest stałe uczenie się i dopasowywanie do rynku. Przez ostatnie 3 lata uczyliśmy się potrzeb klientów i zmieniającego się otoczenia, które rozwinęły produkt do etapu, kiedy pierwotna, kojarząca się ze sportem, nazwa zaczęła nas ograniczać, a nie rozwijać. worksmile odpowiada na wszystko to, co robi nasz produkt, czyli tworzenie zdrowej i silnej kultury organizacji oraz zadowolenia z pracy – tak uzasadnia rebranding firmy jej założyciel, Tomasz Chaciński

Dynamiczny rozwój firmy został zauważony również przez właścicieli Grupy Pracuj, którzy w lutym br. zainwestowali w firmę, wspierając jej strategię rozwoju produktu i sprzedaży na rynku polskim i zagranicznym.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]