Nieruchomości

Inwestorzy nie boją się kryzysu. Liczne zakupy biurowców w Warszawie

fot. materiały prasowe

 

Biura w centrum stolicy pozostają atrakcyjnym produktem inwestycyjnym. Od początku 2020 roku zrealizowano w tym rejonie inwestycje za ponad 330 mln euro.

Eksperci CBRE wskazują, że pomimo aktualnej sytuacji, warszawskie city ma silne fundamenty wzrostu, co pozwala z umiarkowanym optymizmem myśleć o wynikach w kolejnych miesiącach. 

- W warszawskim centrum biznesowym od kilku lat popyt na nowoczesną powierzchnię biurową znacząco przewyższa podaż. Takiej przestrzeni przybywa, ale nieruchomości biurowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem funduszy inwestycyjnych. Co ważne, rozwój centrum biznesowego niejednokrotnie idzie w parze z rewitalizacją przestrzeni miejskiej. Świetnym przykładem jest tu ekskluzywny biurowiec Nowogrodzka Square sprzedany przy udziale CBRE przez Yareal Polska. Zakup tego budynku jest pierwszą inwestycją funduszu zarządzanego przez Amundi Real Esate w Polsce, co pokazuje, że nasz rynek jest nieprzerwanie atrakcyjny dla międzynarodowego kapitału – mówi Przemysław Łachmaniuk, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych CBRE. 

W całym 2019 roku wartość transakcji zrealizowanych w centrum Warszawy wyniosła ponad 1,5 mld euro. 

Trzy mocne transakcje od początku roku

Ostatnia duża transakcja, to sprzedaż obiektu Nowogrodzka Square, położonego blisko Dworca Centralnego. Flagowa inwestycja biurowa Yarea Polska trafiła do portfela aktywów francuskiego funduszu zarządzanego przez Amundi Real Estate. Transakcja objęła budynek biurowy klasy A o powierzchni 11 tys. mkw. wraz ze 148 miejscami parkingowymi w podziemnym garażu. Biurowiec Nowogrodzka Square został oddany do użytku jesienią 2018 roku. To ekskluzywny budynek biurowy, doskonale wkomponowany w zabytkowe otoczenie, zlokalizowany w odległości kilkuminutowego spaceru od Dworca Centralnego. Wraz z biurowcem, Yareal wybudował efektowny miejski deptak, łączący Aleje Jerozolimskie z ulicą Nowogrodzką. Pieszy pasaż z zielenią, ławeczkami i gastronomią został pieczołowicie wkomponowany w sąsiedztwo modernistycznych kamienic.

Jeszcze w marcu CBRE pośredniczyło przy transakcji sprzedaży budynku Generation Park Z, zlokalizowanego w dynamicznie rozwijającym się rejonie Ronda Daszyńskiego. Skanska zawarła przedwstępną umowę sprzedaży tego budynku z firmą Deka Immobilien. 

Kolejny sprzedany budynek, uważany za jeden z najbardziej wyróżniających się i przyciągających uwagę w centrum Warszawy, to Moniuszki 1A. Catalyst Capital sprzedała go firmie CPI Property Group. Biurowiec znajduje się w pobliżu skrzyżowania ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. To dobry przykład udanej modernizacji i repozycjonowania obiektu, który teraz świetnie spełnia potrzeby mniejszych i średnich najemców. 

Wśród innych transakcji można wymienić m.in. sprzedaż biurowca D48.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]