Wydarzenia

My Company Polska z kolejną nagrodą Pióro odpowiedzialności

fot. materiały prasowe

Dziennikarka My Company Polska, Małgorzata Mierżyńska, została uhonorowana wyróżnieniem w konkursie „Pióro odpowiedzialności”, organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To kolejna taka nagroda w historii naszego miesięcznika!

Jury przyznało wyróżnienie za publikację "Nowa fala polskiego biznesu. 20 firm, które zmienią Polskę”, które ukazało się w ubiegłorocznym, lipcowym numerze My Company Polska. Wyróżnienie przyznano za przedstawienie konkretnych rozwiązań oraz ukazanie w praktyce innych celów biznesowych niż tylko tych związanych z ekonomią głównego nurtu.

- Żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Choć ten cytat z Hemingwaya już się nieco zbanalizował, nie przeszkadza mi to. Przesłanie, które niesie jest głębokie i uniwersalne, a ja głęboko w nie wierzę. Dlatego, pisząc o gospodarce, staram się przedstawiać przedsiębiorców, którzy w praktyce dowodzą, czym jest odpowiedzialność za innych, za otoczenie, w którym żyjemy i świat, jaki po sobie zostawimy. Szukam ludzi, którym zależy na rozwiązaniu ważnych kwestii społecznych i środowiskowych, którzy cele zrównoważonego rozwoju traktują jako oczywistość i wskazówkę kierunku, w którym warto podążać, a nie jako okazję do lansu na konferencji. Cieszę się, że we wschodzącym pokoleniu przedsiębiorców jest ich coraz więcej i naprawdę mam nadzieję, że zmienią Polską - skomentowała wyróżnienie autorka materiału, Małgorzata Mierżyńska.

Redaktor naczelny miesięcznika My Company Polska Grzegorz Sadowski podkreślił, że pokazywanie firm, które mogą zmienić nasz świat, to ważne zadanie stojące przed współczesnym dziennikarstwem. - Firmy chętnie mówią o tym jak są odpowiedzialne w biznesie, my zaś chcemy to sprawdzać. Bo często za chwytliwymi hasłami nie ma prawdziwej zmiany. Magazyn My Company Polska jako pierwszy stworzył ranking firm, którym zależy na zmienianiu świata a nie wyłącznie zarabianiu pieniędzy. Wierzymy, że tacy ludzie są nową falą polskiego biznesu i dla nich zawsze znajdzie się u nas miejsce. A to wyróżnienie tylko potwierdza, że idziemy dobrą ścieżką - powiedzia Grzegorz Sadowski.

Wyróżnienie przyznano podczas 10. edycji konkursu „Pióro odpowiedzialności”. Rok temu nagrodę główną w konkursie zorganizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu zdobył nasz dziennikarz, Marek Szymaniak. Jego tekst „Jawność płac popłaca” opublikowany w styczniu 2018 roku w „My Company Polska” został uznany za najlepszy artykuł tematyczny poświęcony CSR opublikowany w polskiej prasie w zeszłym roku. Jury doceniło nie tylko aktualny temat, ale też ciekawą formę artykułu, którą wybrał nasz redakcyjny kolega.

W tym roku do konkursu zgłoszono 65 tekstów. Najwięcej do kategorii artykuł prasowy - 28 publikacji; do kategorii artykuł ekspercki - 25; artykuł tematyczny „odpowiedzialna konsumpcja i produkcja”- 12. Prace konkursowe zostały oceniane przez jury składające się z dziennikarzy, publicystów, profesorów oraz przedstawicieli Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tradycją stało się zapraszanie do komisji oceniającej zwycięzców poprzedniej edycji konkursu.

Nagrodę główną w kategorii "artykuł prasowy - media elektroniczne i drukowane" otrzymała Paulina Nowosielska za artykuł  „Ciało na sprzedaż” (Dziennik Gazeta Prawna, 22.11.2019), w którym podjęła temat podmiotowego traktowania kobiet. Wśród wyróżnionych dziennikarzy znaleźli się reprezentanci redakcji m.in. Dziennik Gazeta Prawna, Forbes, Polityka oraz Rzeczpospolita.

- 10. edycja konkursu ,,Pióro odpowiedzialności” zbiega się z jubileuszem 20-lecia Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Z perspektywy tych lat widzimy z roku na rok, że temat jest coraz chętniej podejmowany już nie tylko przez ekspertów, ale i dziennikarzy także głównego nurtu. Trudno przecenić rolę mediów w  upowszechnianiu wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Konkurs z kolei pokazuje,  że temat CSR w mediach rozwija się nie tylko pod względem ilościowym, ale również jakościowym. Obserwujemy coraz wyższy poziom zgłoszonych prac. W tym roku oceniliśmy 65 teksty, a nagrodzić i wyróżnić zdecydowaliśmy się łącznie 9 artykułów. Laureatom serdecznie gratuluję i zachęcam wszystkich do zapoznania się z tymi wartościowymi publikacjami – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przewodnicząca jury konkursu ,,Pióro odpowiedzialności”.

 Specjalnie dla naszych czytelników otworzyliśmy dostęp do uhonorowanych tekstów. Oto linki:

https://mycompanypolska.pl/artykul/2636/20-firm-ktore-zmienia-swiat-nowa-fala-polskiego-biznesu

https://mycompanypolska.pl/artykul/2638/syntoil-nie-znosze-zrzucania-odpowiedzialnosci

https://mycompanypolska.pl/artykul/2639/20-firm-ktore-zmienia-swiat-lista

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]