Wydarzenia

Wolves Summit Live: konferencja przenosi się do wirtualnego świata

fot. materiały prasowe

 

Największa międzynarodowa konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej dotycząca innowacji technologicznych, łącząca start-upy z inwestorami i korporacjami, Wolves Summit, odbędzie się w wersji online przy użyciu nowych rozwiązań technologicznych. Jest to reakcja na istniejące warunki spowodowane przez wirusa SARS-CoV-2, ostatnie ograniczenia nałożone przez polski rząd i potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników - ogłosili organizatorzy.

Konferencja, w której udział bierze 2500 uczestników z całego świata, przeniesie się z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie do świata online. Wszystkie spotkania jeden-na-jeden i planowane wydarzenia w ramach agendy odbędą się wirtualnie. Według dyrektora ds. technologii Wolves Summit Gareth Lewis, największym wyzwaniem technologicznym jest zapewnienie niezawodnej infrastruktury na 15-minutowe indywidualne spotkania dla 130 wirtualnych stołów jednocześnie. Podczas e-konferencji odbędzie się ponad 4500 takich spotkań. 

Prace nad wirtualną wersją konferencji są na zaawansowanym poziomie, ponieważ organizatorzy Wolves Summit uważnie śledzili rozwój koronawirusa na całym świecie i chcieli być gotowi, aby zapewniać uczestnikom wydarzenie na równie wysokim poziomie. - Chociaż rozczarowujące jest to, że w obecnej sytuacji jesteśmy zmuszeni przejść z wersji spotkań osobistych na konferencję, to cieszymy się również, że te wyjątkowe okoliczności umożliwią zdalne połączenie większej liczby startupów i inwestorów – dodaje dr Patrycja Sosnowska-Buxton, dyrektor strategiczna Wolves Summit.

Międzynarodową konferencję Wolves Summit Live współorganizuje Miasto Stołeczne Warszawa, a partnerem strategicznym jest Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii w Warszawie, GTR Ventures oraz InnoEnergy. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Wolves Summit Live wspierają także partnerzy techniczni: Microsoft i Hopin.to.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?