Nowe Technologie

PFR uruchamia bezpłatną platformę dla początkujących startupowców

fot. Adobe Stock

 

Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z EY Polska uruchamiają bezpłatną platformę edukacyjną, w ramach której jest już dostępny pierwszy kurs z metodyki Lean Startup. Biorąc w nim udział, każdy w zaledwie trzy godziny ma szansę stworzyć pierwszy model biznesowy. Po zakończeniu kursu i pomyślnym rozwiązaniu testu egzaminacyjnego, uczestnik otrzymuje certyfikat.

Kurs Lean Canvas to narzędzie dla każdego, kto myśli o założeniu własnej firmy lub ma pomysł na biznes. Pomoże on ocenić rynkową przydatność pomysłu, zidentyfikować jego mocne oraz słabe strony i, co ważne – to plan, który mieści się na jednej kartce A4. Skupia dziewięć kluczowych obszarów wartych rozważenia, jeśli myśli się o założeniu własnego start-upu.

- Działania edukacyjne PFR to długoterminowa inwestycja, a częścią tej inwestycji jest bezpłatna platforma edukacyjna, która daje dostęp do praktycznej wiedzy biznesowej wszystkim Polakom. Wierzymy, że dzięki niej PFR może przyczynić się do powstania nowych firm technologicznych, a w rezultacie do dalszego rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności naszego kraju. W ten sposób polska gospodarka stanie się bardziej konkurencyjna i umocni swoją pozycję na globalnym rynku - mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju

-Bardzo cieszymy się, że EY wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju może rozwijać program edukacyjny wspierający polskich przedsiębiorców. Od lat prowadzimy w EY szereg inicjatyw pod marką EYnovation wspierających innowacyjne firmy i start-upy technologiczne, z jednej strony łącząc ich rozwiązania z potrzebami korporacji, z drugiej oferując wsparcie wdrożeniowe, mentorskie i biznesowe. Daje nam to pokaźny zasób wiedzy o konkretnych wyzwaniach, z którymi muszą mierzyć się firmy w początkowych fazach rozwoju. Chcemy się tą wiedzą dzielić, by kolejne powstające biznesy mogły wkraczać na rynek odpowiednio przygotowane - dodaje Krzysztof Witkowski, Associate Partner EY, Lider programu EYnovation.

Lean Canvas – stwórz swój pierwszy model biznesowy” to pierwsza z serii ścieżek bezpłatnych kursów online dostępnych w ramach platformy edukacyjnej na portalu PFR.

- Największą wartością kursu jest wiedza poparta przykładami modeli biznesowych polskich start-upów takich, jak Znany Lekarz, Audioteka czy Edward.ai. Pierwszy kurs Lean Canvas został poprowadzony przez ekspertkę EYnovation – Agnieszkę Lewandowską, która od ponad dekady pomaga przedsiębiorcom w tworzeniu i rozwijaniu biznesów opartych o nowe technologie i nowe modele biznesowe. Cały kurs utrzymany jest w lekkiej, nowoczesnej formule, nastawiony na przekazanie konkretnej wiedzy i umiejętności, które pomogą w stworzeniu własnej firmy - dodaje Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.

Wkrótce na stronie pojawią się kolejne ścieżki tematyczne, które razem stworzą kompleksową bazę wiedzy dla początkujących przedsiębiorców. Platforma edukacyjna krok po kroku przeprowadzi ich przez najważniejsze zagadnienia związane z rozwijaniem własnej firmy. W przygotowaniu jest już temat: „Jak i gdzie zdobyć finansowanie na rozwój firmy – pozyskaj inwestora”.

Bezpłatny kurs jest dostępny na stronie PFR. Aby wziąć w nim udział wystarczy założyć konto i otrzymać nieograniczony dostęp do materiałów warsztatowych. Ścieżka kursu „Lean Canvas – stwórz swój pierwszy model biznesowy” to łącznie 10 lekcji zakończonych egzaminem. Test nie ma ograniczenia czasowego i umożliwia kilkukrotne podejście. Uczestnik, który zda egzamin, otrzyma certyfikat, potwierdzający zdobycie umiejętności.

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?