Finanse

Agnieszka Kierner zainwestowała w Nestmedic

fot. Adobe Stock

 

Notowana na NewConnect firma telemedyczna Nestmedic, twórca mobilnego KTG Pregnabit, zawarła umowę inwestycyjną z Agnieszką Kierner. Dotychczasowa członek rady nadzorczej wesprze spółkę w ekspansji na rynkach zagranicznych. Agnieszka Kierner obejmie 330 tys. akcji spółki po cenie 1,50 zł za jedną akcję.

Pozyskanie inwestora oraz kwoty blisko pół miliona złotych pomoże spółce w komercjalizacji flagowego projektu Nestmedic – mobilnego urządzenia KTG Pregnabit, które pozwala na kontrolowanie dobrostanu płodu i matki w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w szpitalu czy przychodni. 

Agnieszka Kierner pełni funkcje zarządcze od 20 lat. Przez wiele lat pracowała jako dyrektor personalna w jednym z polskich startupów, który po ogromnym wzroście i sukcesie został sprzedany gigantowi technologicznemu Atos, a jej praca wielokrotnie wyróżniana była przez różne biznesowe gremia. Od wielu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, aktualnie w Bostonie, który jest centrum rozwoju branży medycznej, bio-medycznej, farmaceutycznej i telemedycznej. Od lat inwestuje w firmy technologiczne i telemedyczne. Absolwentka studiów Executive MBA, wykładowca zarządzania, zarządzania strategicznego oraz międzynarodowego zarządzania zasobami ludzkimi na kilku międzynarodowych uczelniach. 

– Pozyskanie nowego akcjonariusza to przełomowy moment dla Nestmedic. Liczymy, że nowe środki finansowe oraz szerokie doświadczenie i osobiste zaangażowanie inwestora umożliwią nam podpisanie kolejnych komercyjnych umów na zagranicznych rynkach. Od 2019 roku z urządzeń Pregnabit mogą korzystać pacjentki w Bułgarii i Finlandii – komentuje Jacek Gnich, prezes firmy Nestmedic. 

Równolegle spółka poszerza dostępność mobilnego KTG na rynku polskim. W tym miesiącu spółka podpisała umowę komercyjną ze szpitalem w Głubczycach – placówka zakupiła 10 urządzeń KTG Pregnabit. Spółka finalizuje kolejne kontrakty i prowadzi programy pilotażowe zarówno w prywatnych jak i państwowych ośrodkach medycznych. 

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?