Marketing

Prezentacja doskonała

fot. Getty Images

Błyskawiczna prezentacja, zwana „prezentacją windową” (elevator pitch), nie ma na celu przekonywania kogokolwiek do zakupu ani wzbudzenia ekscytacji u potencjalnych klientów. W trakcie 20 sek. mówca stara się jedynie przyciągnąć uwagę zainteresowanych nabywców.

Wyobraź sobie, że masz ochotę posłuchać radia. Kuszą cię stacje oferujące jazz, muzykę klasyczną, klasyczny rock lub repertuar popularny. Nagle zatrzymujesz się na stacji o nazwie KALL, która obiecuje „gramy jazz, hip hop, rock, muzykę klasyczną, muzykę lat sześćdziesiątych, muzykę taneczną, wakacyjną i każdą inną – powiedz nam tylko o czym marzysz!”. Pomieszanie z poplątaniem. Nie wpadnij w pułapkę chaosu! 

Ogranicz więc swoją ofertę do jednego produktu, w którym nie masz sobie równych, i do którego ustawi się kolejka chętnych. Uwolnij się od chaosu, pokaż wybranym klientom, że masz dla nich coś szczególnego. Wiem. Łatwo powiedzieć, trudniej zrealizować. I dlatego nieliczni osiągają prawdziwy sukces.

Koncentracja – i wszystko staje się proste 

Twoja stacja radiowa widzi wiele szans na przyciągnięcie słuchaczy? Musisz sprecyzować repertuar, by ułatwić im wybór. Kłopoty rozwiążą się same. Bez problemu zidentyfikujesz docelowych klientów i nie będziesz mieć wątpliwości, jak wzbudzić ich zainteresowanie. Świat pędzi coraz szybciej. Ludzkie umysły przypominają przepełnione skrzynki e-mailowe, a przedsiębiorcy poszukują nowych sposobów, by się wyróżnić i dotrzeć do klientów ze swoim przekazem. 

Koncentracja działań, ciągła specjalizacja oraz jasny przekaz prostą drogą poprowadzą cię do celu. Strategia taka sprawdza się zarówno w przypadku całych organizacji, wybranego produktu, pojedynczego projektu, kampanii marketingowej, jak i w przypadku indywidualnej kariery zawodowej. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?