Nowe Technologie

Immersive Factory z milionem euro na szkolenia BHP w wirtualnej rzeczywistości

fot. materiały prasowe

Immersive Factory, wspierana przez programy akceleracyjne VIVE X poinformowała, że pozyskała fundusze w wysokości 1 miliona euro od WaterStart Capital (NCI). 

Startup Immersive Factory, który jest spółką Vive X, oferuje na swojej platformie online szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) oparte na rzeczywistości wirtualnej (VR), zainspirowane rzeczywistymi sytuacjami i opracowane we współpracy z partnerami biznesowymi. 

Kursanci mogą przećwiczyć procedury, a w bardzo wielu przypadkach również osobiście doświadczyć, do czego prowadzi naruszanie przepisów bezpieczeństwa. Pod koniec kursu menedżerowie mogą uzyskać dostęp do wykresów statystycznych dotyczących błędów, które ich pracownicy popełnili w trakcie szkolenia. Organizacje mogą używać kursów VR nie tylko do poprawy bezpieczeństwa na stanowisku pracy, ale również do oceny zachowania pracowników w sytuacjach niecodziennych i stresujących. 

- VR pozwala nam z dużą dokładnością odtwarzać rzeczywiste sytuacje w miejscu pracy. To prawdziwy przełom, jeśli chodzi o szkolenia BHP. Kursy są projektowane z myślą zarówno o nowych pracownikach, jak i osobach, które ukończyły szkolenia dawno temu. Kojarzące się z zabawą kursy ponownie rozbudzają ciekawość i zwiększając zdolność do przyswajania nowych informacji - powiedział Olivier Pierre, CEO Immersive Factory.

 

Szkolenia Immersive Factory dostępne są już na całym świecie, firma ma niemal stu stałych klientów, m.in. Shell, Colas, Siemens, Moët Hennessy, Suez, Volvo, P&G, Engie, Airbus, EDF, Veolia, Saint Gobain, Orano, Eiffage, Bureau Veritas i Air Liquide. 

- Cieszymy się z dodatkowego zastrzyku finansowego dla Immersive Factory. Dostrzegliśmy potencjał firmy już na samym początku jej istnienia i zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby im pomóc. Nowy kapitał pozwoli firmie przyspieszyć rozwój innowacyjnych szkoleniowych VR i wykorzysta możliwości gogli Vive, takich jak HTC VIVE Pro i HTC Focus Plus - mówi Dave Haynes, dyrektor ds. ekosystemu deweloperów i Vive X, EMEA. 

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]