Gospodarka

TOP 15 najchętniej czytanych tekstów 2019 roku na portalu mycompanypolska.pl

fot. materiały prasowe, Adobe Stock, Mycompanypolska.pl

 

Newsy, wywiady, rankingi i teksty poradnikowe. Oto podsumowanie 2019 roku oczami czytelników portalu mycompanypolska.pl. Przedstawiamy TOP 15 najchętniej czytanych tekstów w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 

15. Jak ubiegać się o obniżenie cen energii elektrycznej? [PORADNIK]

Mali przedsiębiorcy tylko do 27 lipca 2019 r. mogą składać oświadczenia, które będą uprawniały ich do zachowania cen energii elektrycznej z 30 czerwca - wynika z ustawy przyjętej przez parlament w czerwcu br.

-

14. 50 najpopularniejszych YouTuberów

Prowokują, komentują, grają, eksperymentują, rozśmieszają i przekraczają kolejne  granice absurdu. I choć wydaje się, że to wszystko zabawa, polscy youtuberzy zarabiają miliony, a ich kanały to prawdziwe przedsiębiorstwa. Oto ranking  50 najpopularniejszych youtuberów w Polsce.

-

13. PPK – jakie obowiązki reforma nakłada na twoją firmę

Zegar tyka. Pierwsze wdrożenia PPK coraz bliżej. Czas na analizę długiej listy obowiązków, jakie reforma nakłada na pracodawców.

-

12. Abstra filmiki, sprzedaż, wyniki

Kiedyś wystarczył nam pomysł i od razu braliśmy się do roboty. Teraz mamy castingi, rekrutację, scenarzystów, aktorów. To prawdziwa fabryka treści wideo. Nasz nieoficjalny slogan to: Abstra: filmiki, sprzedaż, wyniki – śmieją się podczas rozmowy z My Company Polska Rafał Masny i Olek Wandzel, członkowie zarządu Abstra.

-

11. Gwóźdź na Marsa

Wkroczyliśmy do branży ponad 50 lat od początku ery kosmicznej. Nie możemy innych gonić. Musimy robić rzeczy, których nikt inny nie robi - mówi dr Jerzy Grygorczuk, współzałożyciel i dyrektor ds. nowych technologii w firmie Astronika. 

-

10. Potrzebna jest czujność [WYWIAD]

Sztuczna inteligencja już zabiera ludziom pracę. Jeśli politycy nic z tym nie zrobią, będzie masa ludzi, która na tych zmianach tylko straci - mówi Przemek Gdański, prezes BNP Paribas 

-

9. Nigdy się nie poddaję. Wywiad ze Stefanem Batorym

Toczymy walkę o cały globalny rynek beauty, a w tej grze zwycięzca bierze wszystko. Albo jesteś tym zwycięzcą i bierzesz wszystko, albo wypadasz z rynku – mówi Stefan Batory, twórca Booksy, jednego z najlepszych polskich startupów. Opowiada o swoich największych porażkach, niepewności, o tym jak szukać inwestorów i jak się buduje startupy w Polsce, a jak w Dolinie Krzemowej.

-

8. Co zyskamy dzięki elektromobilności?

Czyste powietrze, mniej hałasu, dostęp do bardzo nowoczesnych technologii i uniezależnienie się od importu ropy. Wszystko to można zyskać, zmieniając napęd ze spalinowego na elektryczny.

-

7. W innowacji trzeba biec

Gdy na amerykańskiej akademii pojawia się pomysł, powstaje też startup, który szybko znajduje inwestorów. U nas trzeba się przedzierać przez skomplikowane procedury na uczelni. To wszystko trwa, a wiadomo, że w innowacji trzeba ścigać się z czasem, bo konkurencja nie śpi – mówi w wywiadzie z My Company Polska prof. Magdalena Król, zdobywczyni jednego z 10 najciekawszych grantów przyznanych w historii Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych.

-

6. Czy to dobry moment na inwestycje w mieszkania? [KOMENTARZ]

Rekordowe ceny mieszkań ograniczają potencjalną rentowność inwestycji w zakup nieruchomości. Czy w dobie niskich stóp procentowych mimo to opłaca się inwestować w mieszkania? Sytuację dla My Company Polska komentuje Anton Bubiel, prezes Rentier.io.

-

5. Syntoil. Nie znoszę zrzucania odpowiedzialności. 20 firm, które zmienią Polskę

Nie uważam, że wszystko zawdzięczam sobie. Liberałowie często tak twierdzą, a to bzdura. Każdy mandług wobec społeczeństwa i powinien go spłacić - mówi w wywiadzie z My Company Polska Martyna Sztaba, CEO Syntoil.

-

4. Mocny wzrost składek na ZUS od 2020 roku

Duży wzrost prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia od 2020 roku doprowadzi do znaczącej podwyżki składek na ZUS od przedsiębiorców. Łącznie osoby prowadzące działalność gospodarczą zapłacą miesięcznie niemal 1500 złotych.

-

3. Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]

Gdańsk to siedziba centrum rozwoju Amazona. To tam rozwijane są usługi głosowe, w zasadzie to tam Alexa uczy się mówić m.in. po polsku. Czy się nauczy? News tylko na mycompanypolska.pl.

-

2. TOP LISTA 25 POLSKICH INNOWATORÓW

Fizycy, biolodzy, chemicy, konstruktorzy, startupowcy. Przedstawiamy pierwszą listę polskich innowatorów. To oni napędzają świat, sprawiając, że zmiana staje się jedyną zasadą.

-

1. 25 najlepszych polskich startupów

To nie jest klasyczny ranking (bo trudno porównać firmy działające na różnych rynkach w różnych branżach), a raczej zestawienie. Redakcja „My Company Polska” postanowiła wybrać 25 najgorętszych i najlepszych według nas polskich startupów.

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]