Finanse

Obligacje LPP debiutują na Catalyst

fot. materiały prasowe

 

18 grudnia 2019 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczystość związana z debiutem obligacji wyemitowanych przez LPP SA w Alternatywnym Systemie Obrotu Catalyst. Pozyskane fundusze w wysokości 300 mln złotych zostaną przeznaczone na finansowanie budowy Centrum Dystrybucyjnego spółki w Brześciu Kujawskim. Emisję obligacji objęło 66 podmiotów. 

Zarząd LPP SA zadecydował o emisji pięcioletnich obligacji o łącznej wartości nominalnej 300 mln zł w listopadzie br. Cena emisyjna jednej obligacji wynosiła 1 tys. zł. Oferta była skierowana do oznaczonych inwestorów kwalifikowanych i objęła 66 podmiotów. 

- Jesteśmy obecni na giełdzie od 2001 roku i przez ostatnie 18 lat pracowaliśmy nad budowaniem dobrych relacji z rynkiem. Debiut obligacji jest efektem wielu lat pracy i symboliczną miarą sukcesu osiągniętego na tej płaszczyźnie. Zainteresowanie inwestorów emisją to dla nas powód do satysfakcji i dowód na to, że darzą oni spółkę dużym zaufaniem. Jestem przekonany, że dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli utrzymać dynamiczny rozwój i sprostać kolejnym wyzwaniom biznesowym, ale również zdywersyfikować źródła finansowania spółki – komentuje Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP ds. finansowych.

Pozyskane 300 mln złotych LPP zamierza przeznaczyć na budowę Centrum Dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim. Całkowity koszt inwestycji to 860 mln złotych –  będzie finansowana zarówno z obligacji, jak i dodatkowych kredytów inwestycyjnych. Zgodnie z planem symboliczna pierwsza łopata na terenie inwestycji zostanie wbita w pierwszym półroczu 2020 roku, a pierwsze dostawy z nowego centrum mają ruszyć w świat w 2022 roku. 

Powstające centrum dystrybucyjne będzie odpowiadało na rosnące potrzeby logistyczne LPP wynikające z rozwoju wolumenu sprzedaży spółki. Obecnie oferta polskiego producenta dostępna jest na 39 rynkach – salony stacjonarne LPP działają w 25 krajach, a oferta online obejmuje 30 rynków.

LPP SA jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez ponad 25 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając dziś kolekcje na 25 rynkach, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Berlin, Tel Awiw czy Moskwa. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Posiada sieć ponad 1700 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni ponad 1 mln mkw.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?