Nowe Technologie

Campus Google otwarty dla przedsiębiorców

Uroczyste otwarcie Campus Warsaw - centrum startupów i nowoczesnej przedsiębiorczości

Google zainaugurował działalność Campus Warsaw, pierwszego Campusu firmy w Europie Środkowo-Wschodniej i piątego na świecie. Można będzie z niego korzystać już od poniedziałku, 23 listopada.

- Warszawa jest idealnym miejscem dla Campusu - ma bardzo szybko rozwijającą się społeczność startupową, a Polska i Europa Środkowo-Wschodnia słyną ze świetnych programistów i specjalistów z wiedzą technologicznej światowej klasy. W Warszawie jest też największe biuro Google w regionie, a jego pracownicy będą pomagali w rozwoju Campusu jako mentorzy i prowadzący niektóre szkolenia – napisał Rafał Plutecki, szef Campusu.

Celem Campus Warsaw jest stworzenie przestrzeni, w której przedsiębiorcy mogą się rozwijać. Miejsca, gdzie mogą czuć się jak w domu, będąc blisko lokalnej społeczności, a jednocześnie mając dostęp do wszystkiego co potrzebne, by zbudować firmę. W Campus Cafe, która prowadzi warszawska kawiarnia Emesen, mogą zabrać się do pracy, a jeśli chcą zorganizować wydarzenie mogą skorzystać z darmowej przestrzeni eventowej i sali szkoleniowej. Oczywiście mają też dostęp do pięknej przestrzeni co-workingowej TechHub.

Campus Warsaw to jednak znacznie więcej niż przestrzeń. To bogactwo programów i szkoleń stworzonych po to by edukować, inspirować i łączyć społeczności technologiczne z Europy Środkowo-Wschodniej. To miejsce umożliwiające codzienną naukę, w którym przedsiębiorcy mogą uczestniczyć w warsztatach dotyczących m.in. designu, rozwoju produktów czy pozyskiwania klientów. To również miejsce, gdzie odbywają się sesje mentoringowe 1:1. Ponadto Campus zapewnia też globalne kontakty, dzięki programom takim jak Campus Exchange, podczas których przedsiębiorcy ze świata mogą przyjechać do pracy w warszawskim Campusie, a polskie firmy mają szansę pracować w innych Campusach na świecie. To przestrzeń dla wszystkich - dzięki programom takim jak Women@Campus i Campus for Moms, czyli trwającym 9 tygodni programie szkoleniowym dla rodziców.

Kilka tygodni temu została uruchomiona strona internetowa Campusu - www.campus.co/warsaw/en , zapraszając społeczność startupową do dołączenia do nas, prowadzenia szkoleń i odkrycia dodatkowych możliwości. Zarejestrowało się na niej już ponad 1500 firm.

W campusie można wynająć jedno lub kilka biurek w dwóch trybach - elastycznym i rezydenta, a roczny koszt wynajmu zaczyna się od 2. tys. zł. Google zapowiada, że na terenie campusu może jednocześnie pracować ok. 200. przedsiębiorców.

Pierwszy Campus Google został uruchomiony ponad 3 lata temu w Londynie. Od otwarcia drzwi w 2012 r., społeczność Campus London zyskała ponad 45 tys. członków, a startupy zrzeszone w londyńskim Campusie pozyskały ponad 110 mln dolarów finansowania i stworzyły ponad 1,8 tys. miejsc pracy. - Równie duży potencjał widzimy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a widząc jakie startupy pochodzą z tego regionu, jesteśmy pewni, że niebawem zdobędą świat! – podsumowuje Rafał Plutecki.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]