Wydarzenia

Konferencja „Kreatywny i Innowacyjny Przedsiębiorca”

fot. materiały prasowe

Cykl Konferencji „Kreatywny i Innowacyjny Przedsiębiorca” odbędzie się w dniach: 15 października 2019 – 30 września 2020 roku.

Celem wydarzeń jest poinformowanie polskich przedsiębiorców o najnowszych instrumentach finansowych, dedykowanych sektorom innowacyjnym i kreatywnym oraz poinformowanie przedsiębiorców o instrumentach wsparcia dostępu do finansowania zewnętrznego wobec sygnalizowanych utrudnień na komercyjnym rynku kredytowym.

Kontekst gospodarczy i programowy:

W ostatnich tygodniach br. polskie instytucje finansowe uruchomiły nowe instrumenty finansowe wspierane przez sektor publiczny- Komisję Europejską oraz polski Rząd w postaci KPK ds. Instrumentów Finansowych UE, PARP i BGK. W efekcie na rynku pojawiła się oferta bardzo atrakcyjnego preferencyjnego finansowania dla biznesu.

Instrumenty te dedykowane są przede wszystkim przedsiębiorcom tzw. sektorów rozwojowych- tj. kreatywnych i innowacji, należących do najcenniejszych grup gospodarczych z racji wytwarzanej wartości dodanej dla gospodarki.

Szybkie wykorzystanie środków unijnych pozyskanych przez polskie instytucje finansowe dla naszych przedsiębiorców pozwoli na sięgnięcie po kolejne środki unijne dla Polaków.

Projekt wpisuje się w strategie i programy krajowe (np. SOR, Program Wieloletni) i unijne (programy ramowe UE).

Lublin – 22 października 2019 roku

Gdańsk – 29 października 2019 roku

Wrocław – 15 listopada 2019 roku

Toruń – 28 listopada 2019 roku

Łódź – 5 grudnia 2019 roku

Szczecin – 11 grudnia 2019 roku

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?