Motoryzacja

Robert Antczak nowym dyrektorem generalnym w Arval Service Lease Polska

fot. materiały prasowe

 

Od 1 grudnia funkcję dyrektora generalnego Arval Service Lease Polska pełni Robert Antczak. Wiadomość ta została ogłoszona podczas listopadowej Gali z okazji 20-lecia istnienia Arval w Polsce przez dotychczasowego dyrektora generalnego – Grzegorza Szymańskiego, który awansował na stanowisko Regional Manager of Central Europe.

Robert Antczak z Grupą BNP Paribas związany jest od 2017 roku. Dotychczas pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Pionu Rozwoju Biznesu i Organizacji w obszarze MŚP i Bankowości Korporacyjnej. Swoją karierę w bankowości rozpoczął w 2002 r. w Banku Handlowym w Warszawie S.A. (Citigroup). Od 2004 do 2009 r. pracował tam jako dyrektor Departamentu Leasingu. W latach 2009-2013 był dyrektorem zarządzającym w Departamencie Bankowości Przedsiębiorstw w Kredyt Banku S.A. a w latach 2013-2017 dyrektorem Departamentu Sprzedaży Produktów w Pionie Biznesowo-Korporacyjnym w Santander Bank Polska  i odpowiadał za Zarządzanie Środkami Pieniężnymi, Sprzedaż Produktów Finansowania Handlu oraz Obsługę Działu Międzynarodowego. 

Grzegorz Szymański z firmą związany jest od prawie 14 lat, a od grudnia 2014 roku pełnił funkcję dyrektora generalnego. W czasie tych pięciu lat flota finansowana przez Arval wzrosła z 15 tys. do 37 tys. samochodów, a polski oddział Arval objął pozycję lidera rynku, stając się najszybciej rozwijającą się firmą sektora CFM w Polsce.  

– Przekazuję polski oddział Arval w dobre ręce. Jestem pewien, że wiedza, doświadczenie, a także kompetencje Roberta sprawią, że Arval w Polsce nie zwolni tempa i będzie wciąż rósł w siłę – powiedział Grzegorz Szymański, Regional Manager of Central Europe w Arval. – Ma w zespole wspaniałych, kompetentnych i ambitnych pracowników, którzy pomogą mu ten cel zrealizować Jednocześnie duże doświadczenie Roberta w zarządzaniu backofficem banku, będzie inspiracją dla całego zespołu do upraszczania i usprawniania procesów, tak żeby zachowując tempo wzrostu, Arval był jak najsprawniejszą i najbardziej efektywną organizacją – dodał.

Robert Antczak z dniem 1 grudnia br. objął stanowisko dyrektora generalnego w Arval Service Lease Polska. Jak podkreślił: – Jestem gotowy na nowe obowiązki i wyzwania, jakie na mnie czekają. Ogromnie cieszę się, że dołączyłem do tak zgranego zespołu oraz firmy. Zapewniam, że zrobię wszystko, aby kontynuować dynamiczny rozwój Arval w Polsce. Jednocześnie dziękuję za zaufanie, którym zostałem obdarzony. 

Jak mówi Grzegorz Szymański, oprócz pracy nad procesami, najważniejszym zadaniem Roberta będzie dalszy rozwój zespołu. Otoczenie biznesowe stwarza wiele możliwości, ale jednocześnie jest bardzo wymagające. Zmiany regulacyjne i podatkowe, otwartość użytkowników na nowe, bardziej elastyczne sposoby użytkowania samochodów, elektromobilność, duży potencjał rynku małych firm i wynajmu dla osób fizycznych, możliwości wynikające z rosnącej obecności grupy BNP Paribas w Polsce – to wszystko wymaga, aby zespół Arval był nie tylko najbardziej profesjonalnym, ale też najbardziej innowacyjnym na rynku. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?