Wydarzenia

Patronaty. Grudzień 2019

Za nami ósma edycja Kongresu CFO

23–24 października br., w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance, podczas  VIII Kongresu CFO Spółek Giełdowych SEG, dyrektorzy finansowi rynku kapitałowego dyskutowali o bieżących wyzwaniach, z którymi muszą się zmierzyć w codziennej pracy. Rozmawiano m.in. o strategii finansowania rozwoju spółki giełdowej, nowych wyzwaniach i ryzykach spółek giełdowych, zmianach regulacyjnych w obszarze fiskalnym oraz cyfrowej transformacji. 

Kongres rozpoczął panel dotyczący strategii finansowania rozwoju spółki giełdowej. Dyskutowano o strategii rozwoju rynku kapitałowego, sustainability jako warunku przetrwania oraz omówiono niezbędne działania ze strony emitentów. Następnie w dyskusji „Nowe wyzwania i ryzyka spółek giełdowych” paneliści debatując, dotknęli takich zagadnień, jak: nowe regulacje dotyczące wynagrodzeń władz spółek, finansowanie dłużne – nowe wyzwania, nowe ryzyka makroekonomiczne, a także możliwości transferu ryzyka.

W trzeciej sesji „Zmiany regulacyjne i praktyczne w obszarze fiskalnym” poruszono takie tematy, jak: nowe wymogi, planowane zmiany podatkowe, doświadczenia ze współpracy z aparatem fiskalnym.

Drugiego dnia kongresu odbyły się praktyczne warsztaty dotyczące m.in. zagadnień takich, jak demokratyzacja bankowości transakcyjnej czy uszczelnianie systemu podatkowego a pozycja podatnika. 

---

Europejski Kongres MSP 

Smart-safe-solutions, czyli sprytne, bezpieczne i skuteczne rozwiązania – właśnie o nich mówiono podczas 9. Europejskiego Kongresu MSP, który odbył się w Katowicach. 

W wydarzeniu wzięło udział blisko 8 tys. uczestników. Organizator wydarzenia, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, przygotował 100 paneli dyskusyjnych.

Problematyka zawarta w 12 ścieżkach tematycznych obejmowała zagadnienia, z którymi każdy nowoczesny przedsiębiorca powinien być zaznajomiony. Od kwestii prawnych, przez prawa pracownicze, finansowanie, rozwój, marketing po właściwe zarządzanie czasem wolnym. 

Uczestnicy sesji poznali nowe przepisy i obostrzenia prawne, mogli skorzystać z podpowiedzi dotyczących poszukiwania środków finansowych na rozwój. Mieli szansę porozmawiać z przedstawicielami instytucji – kancelarii prawnych, banków, od których często zależy być lub nie być firmy.    

---

Zjazd firm rodzinnych

24–26 października br. Warszawa gościła 12. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2019 – największą w kraju konferencję biznesową przedsiębiorców rodzinnych organizowaną przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR). 

Współgospodarzami wydarzenia były Miasto Stołeczne Warszawa i samorząd woj. mazowieckiego. W zjeździe wzięło udział ponad 400 uczestników, blisko 80 prelegentów i gości specjalnych, ponad 60 partnerów. Dla uczestników przygotowano dwa dni i trzy wieczory programu zarówno merytorycznego, jak i integracyjnego, ponad 30 debat, warsztatów i prelekcji. 

Niezmienny cel zjazdu – ukazanie znaczenia przedsiębiorczości rodzinnej w gospodarce kraju oraz podkreślenie międzynarodowych aspiracji polskiego biznesu – w tym roku zawarto w temacie przewodnim Rozwój i Bezpieczeństwo – głównych aspektach sukcesu i trwałości każdej firmy rodzinnej.

---

Czas na Mazowsze

Zakończyło się jubileuszowe 10. Forum Rozwoju Mazowsza. Wydarzenie zorganizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych 16–17 października stanowiło przestrzeń do wymiany doświadczeń i dzielenia się dobrymi praktykami w korzystaniu z funduszy europejskich, a także dyskusji o przyszłości regionu. 

Tegoroczna edycja skupiała się wokół czterech tematów przewodnich, którymi były: Postęp, Człowiek, Natura oraz Region. Forum zorganizowano pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. 

Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 2 tys. uczestników na miejscu oraz w ramach transmisji internetowej. Forum współtworzyło ponad 90 prelegentów i przeszło 50 partnerów, reprezentujących różne środowiska: samorządy, biznes, sektor naukowy czy pozarządowy.

---

Przestrzeń dla branży consumer finance

Na pytania o przyszłość rynku consumer finance odpowiedzą eksperci podczas tegorocznego Kongresu Consumer Finance, który odbędzie się 5–6 grudnia 2019 r. w warszawskim Centrum Giełdowym przy ulicy Książęcej 4. 

Od kilkunastu lat Kongres Consumer Finance to największe branżowe forum dyskusyjne o wyzwaniach, problemach i perspektywach rynku consumer finance. Podczas tegorocznej XV edycji w trudnym momencie dla branży, wobec wyzwań sektorowych podjęta zostanie dyskusja o tym, jak adaptować organizacje do zmian otoczenia zewnętrznego i wewnętrznego. 

Wśród wystąpień wprowadzających przedstawione zostaną również prognozy i wyzwania dla rynku consumer finance. Mariusz Cholewa, prezes zarządu Biura Informacji Kredytowej, 

zaprezentuje najbardziej aktualne i pogłębione dane przekrojowe z rynku consumer finance dotyczące charakterystyk konsumenta i konkurencji oraz wpływu regulacji na sytuację firm pożyczkowych. 

Marta Penczar z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową przedstawi wyniki badania eksperckiego identyfikującego prawdopodobne wyzwania i zagrożenia dla zrównoważonego rozwoju rynku consumer finance będące kontynuacją rozważań tegorocznej debaty na temat mapy wyzwań/zagrożeń dla CF, która odbyła się podczas EKF 2019 w Sopocie. 

Podczas kongresu odbędą się debaty specjalistyczne podparte prezentacjami wprowadzającymi. Pierwszego dnia kongresu zostaną ogłoszone wyniki konkursu na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu VERBA VERITATIS.

---

Wokół innowacji i technologii

Za nami 10. edycja Wolves Summit. Niemal 400 startupów i scaleupów, 200 inwestorów, w sumie niemal 1500 uczestników spotkało się po raz kolejny w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, by porozmawiać o przyszłości technologii. 

Dziesiąta edycja konferencji poświęcona była tematom cyfrowej gospodarki, rozwoju technologii AI, rynku innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej oraz dostępności branży technologicznej dla wszystkich zainteresowanych podmiotów.

Podczas konferencji odbywa się również konkurs dla startupów The Great Pitch, który w tym roku wygrał startup Pynk.  

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]