Wydarzenia

Zadowoleni klienci i zadowoleni pracownicy

 

Arval Service świętował swoje 20. urodziny. Firma ma już 35 tys. aut we flocie i specjalną ofertę dla MSP.

Arval Service Lease Polska świętował 20-lecie istnienia w Polsce. Firma od 1999 r. oferuje polskim klientom długoterminowy wynajem samochodów i zarządzanie flotą. Wśród zaproszonych na uroczystą galę gości pojawiły się najważniejsze osobistości Arval, a wśród nich Alain van Groenendael – Chairman and CEO Arval. Gospodarzem gali był Grzegorz Szymański – Regional Manager of Central Europe.

W uroczystości, oprócz przedstawicieli Arval Service Lease Polska, wzięli udział także partnerzy biznesowi, kluczowi klienci, goście z Banku BNP Paribas, a także pracownicy firmy Arval. Partnerami wydarzenia byli Kia Motors Polska i Mercedes-Benz Polska.

Grzegorz Szymański przy okazji jubileuszu przypominał, jaka w ciągu tych 20 lat dokonała się zmiana na rynku motoryzacyjnym. – Może państwo tego nie pamiętają, ale 20 lat temu w Polsce Fiat zakończył produkcję modelu Cinquecento, a rozpoczął produkcję modelu 

Seicento. Technologicznie dokonaliśmy więc ogromnego skoku. Jestem dumny, że Arval mógł w tych zmianach uczestniczyć i dziś może się pochwalić liczbą 35 tys. aut we flocie – mówił Szymański.

Z kolei Alain van Groenendael podkreślał, jak ważne jest zaangażowanie pracowników, a polski oddział jest pod tym względem na czele. – Wskaźniki zaangażowania pracowników w Polsce są jedne z najwyższych w całej organizacji, podobnie jest ze wskaźnikami zadowolenia klientów. Mamy więc zaangażowanych pracowników, zadowolonych klientów i widać to we wzroście. W 2018 r. polski oddział Arval urósł o 24 proc. – mówił Alain van Groenendael.

Od Megane po 35 tys. aut we flocie

Pierwsza nowoczesna firma leasingowa powstała w Stanach Zjednoczonych w 1952 r., kilka lat później zaczął się rozwijać rynek leasingu w Europie. Na inne kontynenty usługa ta zaczęła wchodzić w latach 70. ubiegłego stulecia. Polski leasing ma krótszą tradycję, bowiem oferta leasingowa zaczęła pojawiać się na krajowym rynku dopiero po transformacji polityczno-gospodarczej, czyli w latach 90.

Wtedy też na polskim rynku zaistniał Arval (który jest częścią banku BNP Paribas). Jak wspominali podczas gali menedżerowie firmy pierwszy klient opuścił biuro firmy w nowym Ranault Megane Kombi z silnikiem 1,9. Po roku od rozpoczęcia działalności firma zatrudniała już 19 osób, a po pięciu latach miała flotę liczącą 5 tys. samochodów. 

W 2005 r. Arval stał się współzałożycielem Polskiego Związku Leasingu Pojazdów i otworzył się na współpracę z klientem korporacyjnym. W 2015 r. pochwalił się już tysiącem takich klientów. Dwa lata później ruszyła oferta dla segmentu MSP, a niedługo po niej – dla klienta indywidualnego. Dziś firma zatrudnia blisko 200 osób i obsługuje wspomniane 35 tys. aut. 

– Branża car fleet management wchodzi w fazę poważnych zmian, do których zaliczyć można elektryfikację flot, popularyzację car sharingu dla firm, którego testy firma Arval już rozpoczęła oraz rosnące zainteresowanie telematyką. To historyczne zmiany dla branży i całej motoryzacji, które dokonują się na naszych oczach i z naszym udziałem – opowiadał Grzegorz Szymański.

Najszybciej rozwijającym się na polskim rynku segmentem klientów są obecnie małe i średnie firmy. To do nich Arval skierował ofertę, która łączy rozwiązania dotyczące finansowania samochodów służbowych z możliwością przekazania specjalistom całego procesu ich obsługi. – Z uwagi na nasze innowacyjne podejście i idące za tym bardzo korzystne oferty wynajmu długoterminowego aut, nowe samochody są w zasięgu niemal każdego polskiego przedsiębiorcy, nawet prowadzącego nieduży biznes – twierdził Łukasz Niemczuk, SME Solutions Director Arval Service Lease Polska.

W segmencie klientów indywidualnych, Arval Polska poszerzył swoją ofertę o możliwość zakupu aut poleasingowych za pomocą specjalnej platformy sprzedażowej. Trafiają na nią najlepsze modele z udokumentowaną historią i pozytywną opinią niezależnego eksperta.

Jednocześnie polski oddział firmy stawia na rozwój ekologicznego transportu, w tym zwiększenie liczby punktów ładowania oraz wdrażanie rozwiązań takich jak car sharing. – Dużą szansą dla polskiego rynku jest sektor publiczny. Zgodnie z ustawą o elektromobilności od początku 2020 r. floty w sektorze publicznym powinny mieć co najmniej 10 proc. samochodów z napędem elektrycznym – tłumaczył Grzegorz Szymański. – Bierzemy aktywny udział w przetargach na elektryfikację flot w sektorze publicznym.

Na gali też ogłoszono zmiany personalne. Grzegorz Szymański od 1 grudnia będzie odpowiedzialny w Arval za cały region Europy Środkowej. Na fotelu w Polsce zastąpi go Robert Antczak.

Na gali przyznano też nagrody. Statuetki trafiły do: Ricoh Polska (za odebranie 35-tysięcznego auta), BNP Paribas (za największą flotę), Pierre Fabre, Krakowskiego Holdingu Komunalnego (za najbardziej ekologiczną flotę), i do Bergerat Monnoyeur (za najbezpieczniejszą flotę).

Galę poprowadził prezenter telewizyjny Tomasz Kammel, o kulinarne doznania zadbał Belvedere Catering by Design. Wieczór uświetnił występ artystyczny wokalistki i kompozytorki – Sylwii Grzeszczak.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?