Wydarzenia

Konferencja Wolves Summit: wokół innowacji i technologii

Za nami dziesiąta edycja Wolves Summit. Niemal 400 startupów i scaleupów, 200 inwestorów, w sumie niemal 1500 uczestników spotkało się po raz kolejny w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Dziesiąta edycja konferencji poświęcona była tematom cyfrowej gospodarki, rozwoju technologii AI, rynku innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej oraz dostępności branży technologicznej dla wszystkich.

Niemal 400 startupów i scaleupów, 200 inwestorów, 2800 spotkań jeden na jeden, łącznie niemal 1500 uczestników spotkało się po raz kolejny w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na Wolves Summit, międzynarodowej konferencji technologiczno-biznesowej. Podczas dziesiątej edycja konferencji poruszone zostały tematy między innymi przyszłości medycyny, wykorzystania sztucznej inteligencji w tworzeniu biznesu oraz o scenie startupowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas konferencji odbywa się również konkurs dla startupów The Great Pitch, który w tym roku wygrał startup Pynk.

Inwestorzy na wyciągnięcie ręki

Przez dwa dni trwania Wolves Summit uczestnicy konferencji odbyli ponad 2800 spotkań jeden do jednego. Dzięki tym spotkaniom startupy, przedsiębiorcy i inwestorzy mogą skutecznie i szybko nawiązywać wartościowe relacje biznesowe. - Spoglądając na to z punktu widzenia pozyskującego fundusze startupu, Wolves Summit to idealne miejsce. Czas jest niezwykle cennym zasobem, a prezentowanie swojego pomysłu podczas takich spotkań 1:1 jest najbardziej efektywną metodą zdobycia funduszy - mówi Seth Ward, CEO Pynk, firmy, która jest przykładem success story konferencji. Pynk uczestniczył w dziewiątej edycji konferencji w marcu 2019, podczas której zdobył dofinansowanie od jednego z partnerów Wolves Summit, 360Lab. - Wolves Summit jest niezwykle ważnym etapem na ścieżce rozwoju naszej firmy - dodaje Rupert Barksfield, współzałożyciel Pynk.

Technologia, równość, innowacja

Wolves Summit to nie tylko efektywny networking. Podczas konferencji odbywa się szereg paneli dyskusyjnych oraz warsztatów. Eksperci mówili o trendach technologicznych i biznesowych, jak i prognozach dotyczących innowacji na najbliższe lata. Nie zabrakło również tematów dotyczących rozwoju gospodarki cyfrowej, różnorodności i dostępności branży technologicznej oraz rozwoju innowacji w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Na scenie Wolves Summit wystąpili między innymi Ruthy Kaidar z Microsoft, Floyd Woodrow, przewodniczący Quantum Financial Holdings oraz Ludwik Sobolewski, prezes Emerging Europe Marketplace. 

Organizatorzy konferencji od tego roku współpracują z organizacjami wspierającymi inicjatywy równościowe w branży technologicznej, między innymi z BalansPL oraz Perspektywy Women in Tech Summit.

Dziesiątą edycję Wolves Summit współorganizowało Miasto Stołeczne Warszawa, partnerem strategicznym konferencji jest Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii w Warszawie.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?