Inwestycje

Accenture przenosi się do nowej siedziby w Polsce

 

Accenture, jedna z największych na świecie firm dostarczających usługi w obszarach strategy, consulting, digital, technology i operations, wybrała biurowiec High5ive na swoją krakowską siedzibę. Firma wynajęła ok. 3 200 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, w której będzie dalej rozwijać swój biznes. 

Accenture wprowadzi się do czwartego budynku, który powstaje w ramach drugiego etapu kompleksu High5ive. Biurowiec będzie oddany do użytkowania w I kwartale 2020 r. To już druga inwestycja spółki biurowej Skanska w Polsce – po Silesia Business Park w Katowicach, którą Accenture wybrała na swoje biuro. 

– Na swoje siedziby wybieramy miejsca w atrakcyjnych lokalizacjach, zapewniające komfort pracy w przyjaznym otoczeniu. To istotne elementy zarówno dla osób, które już są przez nas zatrudnione, jak również dla tych, które biorą nas pod uwagę jako potencjalnego pracodawcę. Wszystkie te elementy znaleźliśmy w kompleksie High5ive w Krakowie – mówi Jarosław Kroc, Country Managing Director Accenture w Polsce. 

Cały kompleks to docelowo 70 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej w najlepiej skomunikowanej części miasta – tuż przy Dworcu Głównym, Galerii Krakowskiej oraz w sąsiedztwie uczelni wyższych. 

– Już na etapie projektowania szczególną uwagę przywiązujemy do udogodnień dla użytkowników zarówno wewnątrz budynków, jak i wokół nich. W High5ive oferujemy usługi tj. concierge, urozmaiconą ofertę gastronomiczną, zadbaliśmy również o bogatą infrastrukturę dla rowerzystów, dla których zaplanowaliśmy więcej miejsc, niż na samochody. W środku naszych budynków zaprojektowaliśmy zaawansowane filtry oczyszczające powietrze. Zaufało nam już wiele międzynarodowych firm, które wybrały High5ive na swoją siedzibę. Do tego grona dołączyła firma Accenture, która już drugi raz zdecydowała się na inwestycję realizowaną przez Skanska w Polsce, co nas bardzo cieszy – mówi Eliza Jamrozik, negocjator ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska.

– Wybór zarówno Krakowa jak i samego budynku High5vie był dla naszego klienta naturalny. Stolica Małopolski to miasto kuszące pracodawców możliwością pozyskania wysokiej klasy specjalistów jak i studentów jednych z najlepszych w kraju uczelni. High5ive to projekt pełen innowacji technologicznych, które były bardzo istotne przy wyborze nowej siedziby dla Accenture, firmy stawiającej na najwyższą jakość i innowacyjność – mówi Alicja Sroka, Senior Property Negotiator, CBRE.

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?