Wydarzenia

Patronaty My Company Polska. Listopad 2019

Podwójny jubileusz faktoringu w Polsce

Rekordowa liczba ponad 260 uczestników wzięła udział w 10 edycji Międzynarodowego Kongresu Faktoringu. Gościem specjalnym wydarzenia był były premier Jan Krzysztof Bielecki. Jako ekspert merytoryczny wystąpił Patrick de Villepin, szef FCI, światowej organizacji faktoringowej. Podczas kongresu świętowano 25-lecie tego rynku w Polsce, a także dyskutowano o czekających go zmianach prawnych, potrzebach klientów oraz wyzwaniach technologicznych.

W programie kongresu zaplanowano trzy panele dyskusyjne. Jeden z nich poświęcono omówieniu zagadnień prawnych. Kolejny już raz swoimi spostrzeżeniami na temat faktoringu podzielili się także klienci korzystający z tych usług. Dialog z przedsiębiorcami i menedżerami wszedł na stałe do programu kongresu.

---

Uniwersytet Inwestycji

Praktyczna wiedza inwestycyjna, know-how wiodących praktyków biznesu, największa inwestycja na Mazurach... 19 września 2019 r. Universe Properties 

Group, właściciel marki Rodzinne Inwestycje, zorganizował Uniwersytet Inwestycji, w ramach którego uczestnicy mogli zapoznać się z najlepszymi 

propozycjami inwestycyjnymi, programami rozwoju nowych projektów i sposobami finansowania zadań inwestycyjnych.

Podczas wydarzenia zaprezentowano m.in. Masurian Yacht & Golf Resort. Jest to największa inwestycja nieruchomościowa na Mazurach, której zarys przedstawił Jakub Węglarski z Rodzinnych Inwestycji.

---

Dekarbonizacja na spokojnie

Piąty jubileuszowy Kongres Energetyczny DISE już za nami. Wydarzenie stało się forum spotkań coraz szerszego grona ekspertów, którzy to właśnie we Wrocławiu ustalają kurs polskiej przyszłości energetycznej. 

W tym roku na kongresie spotkało się blisko pół tysiąca przedstawicieli sektora energetycznego z Polski i całej Europy; wśród nich: ambasadorowie, ministrowie, politycy, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki, prawnicy, ekonomiści oraz inżynierowie, co było gwarancją debaty na najwyższym światowym poziomie merytorycznym oraz pozwalało spojrzeć na przedmiot debaty z wielu stron.

Kongres otworzyły wystąpienia gości honorowych. Następnie swoje wystąpienie wygłosił gość specjalny – Magnus Hall, prezydent Unii Europejskich Przedsiębiorstw Energetycznych EURELECTRIC oraz prezes Vattenfall. Po części wstępnej rozpoczęły się panele dyskusyjne.

---

Banki w rozmowie o przyszłości

Po raz piąty w Warszawie odbył się Kongres Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej. To inicjatywa Europejskiego Kongresu Finansowego skoncentrowana na dyskusji o finansowaniu i wspieraniu przedsiębiorstw przez prywatne i publiczne instytucje finansowe i rozwojowe.

Uczestnicy Kongresu Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej 9 i 10 października 2019 r. wzięli udział w dyskusjach i sesjach tematycznych dotyczących kwestii takich, jak: perspektywy i ścieżki rozwoju przedsiębiorstw, potencjał polskiego rynku fuzji i przejść oraz wyzwań technologicznych. Wystąpienie inauguracyjne przygotował Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

---

Pracownicy chcą mieć wpływ na benefity

Podczas I edycji forum Meetbenefit okazało się, że najważniejsza w tworzeniu polityki benefitowej jest rozmowa z pracownikiem – nie tylko słuchanie go, ale także przedstawienie bieżących możliwości. Kluczowa jest odpowiedź na pytanie: Jakie potrzeby mają osoby, które zatrudniam? 

O tym, jak wyglądają najnowsze trendy na rynku benefitów pracowniczych, uczestnicy Meetbenefit mogli się przekonać w Strefie Wiedzy, gdzie podczas prelekcji liderzy branży i zarazem partnerzy forum, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

W strefie Expo każdy z obecnych na wydarzeniu przedstawicieli działów HR miał możliwość zbadania rynku i spotkania się na stoiskach z reprezentantami partnerów oraz wystawców. Gościem specjalnym forum był Tomek Michniewicz.

---

Sen ważny dla zdrowia i biznesu

Instytut Kontekstów Pracy, interdyscyplinarna jednostka badawcza, zajmująca się szeroko rozumianym tematem pracy, w projekcie „Radykalny sen: lepsze życie, lepszy biznes” pokazuje nie tylko wpływ snu na zdrowie i efektywność, ale też prezentuje konkretne wskazówki dotyczące tego, jak poprawić jego jakość. 

– To ważne, bo Polacy śpią dramatycznie źle i za mało – co czwarty z nas śpi krócej niż sześć godzin na dobę! – mówił Dawid Zaraziński, współtwórca Instytutu Kontekstów Pracy.

Właśnie ukazała się obszerna publikacja poświęcona roli snu dla zdrowia. Zawiera ona także przydatne informacje dla firm, które chcą zadbać o zdrowie pracowników i swoje wyniki biznesowe. Na projekt składa się m.in.obszerna publikacja, kurs oraz warsztaty. Więcej informacji na stronie kontekstypracy.pl/sen

---

Tak zwycięża się w digitalu

27 listopada 2019 r. odbędzie się 13. edycja IAB MIXX Awards & Conference. Podczas gali rozdania nagród wyłonione zostaną najlepsze digitalowe kampanie reklamowe. 

Do półfinału konkursu zakwalifikowanych zostało ponad 180 projektów. Nominowanych do zdobycia głównej nagrody poznamy do 12 listopada 2019 r.

Uroczystość wręczenia nagród poprzedzi IAB MIXX Conference, podczas której klienci wspólnie z przedstawicielami agencji prezentować będą case studies najbardziej inspirujących kampanii spośród nominowanych do zwycięstwa w IAB MIXX Awards.

IAB MIXX Awards to konkurs kierowany zarówno do agencji reklamowych, jak i reklamodawców, niezależnie od wielkości organizacji czy budżetu kampanii reklamowej. To również jedyny w kraju konkurs, w którym kampanie reklamowe oceniane są jako całość – jury analizuje zgłoszone w poszczególnych kategoriach projekty, biorąc pod uwagę zarówno strategię, kreację, wykonanie i wykorzystanie mediów, jak również rezultaty i ROI.

 

---

Targi Fleet Market 2019

20 listopada 2019 r. w Warszawie, w hali Global EXPO, odbędą się ogólnopolskie targi Fleet Market.

Targi motoryzacyjne i biznesowe Fleet Market to doroczne, wyjątkowe na skalę Polski wydarzenie, które odbędzie się już po raz 11., w gronie ekspertów motoryzacyjnych i znamienitych gości zarówno z Polski, jaki Europy Zachodniej. Ponad 200 samochodów w jednym miejscu! Zaprezentowane zostaną najnowsze modele samochodów osobowych i dostawczych oraz luksusowe samochody z segmentu premium, a także samochody ekologiczne – z napędem elektrycznym i hybrydowym. Firmy usługowe zaprezentują najnowsze oferty finansowe, serwisowe, paliwowe, telematyczne i ubezpieczeniowe. Targi odwiedza każdego roku 8 tys. przedstawicieli firm, obecnych lub potencjalnych nabywców auta do firmy, w tym przedstawiciele sektora MSP. 

Szczegóły o targach i formularz zgłoszeniowy, znajdują się na fleetmarket.pl.

---

IT Future Expo już za nami

26 września 2019 r. na stadionie Legii w Warszawie odbyła się 7. edycja dorocznego spotkania elity polskiego IT poświęcona technologiom dla biznesu. Uczestnicy mieli szansę dowiedzieć się, co naprawdę napędza branżę IT. Firmy prezentowały aktualne trendy w rozwoju technologii dla biznesu. Jak co roku uczestnicy mogli wymienić się doświadczeniami oraz pozyskać cenną wiedzę oraz nowych partnerów biznesowych. 

W targach wzięło udział szerokie gremium ekspertów i specjalistów z całej branży IT. Dzięki temu organizatorom udało się stworzyć atmosferę networkingową. Wyselekcjonowane grono liderów IT oraz kluczowych ekspertów branżowych umożliwiło uczestnikom wymianę merytorycznej i trudno dostępnej wiedzy. 

25 września inauguracją targów była jak zawsze Gala IT Future Awards, która wyłoniła najlepsze rozwiązania i usługi IT na polskiej arenie informatycznej. Już po raz siódmy firmy technologiczne przystąpiły do wielkiej rywalizacji o miano Lidera IT.

---

Miejsce spotkań dla marketingu cyfrowego

9-10 października 2019 r. w Warszawie odbyło się ważne wydarzenie dla branży marketingu cyfrowego. In_Digital Marketing podjęło prawie 40 kluczowych tematów.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość posłuchania znanych ekspertów z branży rozmawiających o jej przyszłości. Wśród panelistów wymienić można m.in. Igora Gorbenko (Guerilla Hub), Edytę Kowal (Socjomania) czy Stiana Reinhartsena (Reinhartsen Media).

Podczas festiwalu wiedzy jego uczestnicy mogli przyjrzeć się zmianom, trendom i nowym technologiom, które wspierają marketing i komunikację, a także podzielić się doświadczeniami oraz dyskutować nad przyszłością branży. Podczas spotkania na dwóch dużych scenach bez przerwy toczyły się debaty nad najważniejszymi problemami i wyzwaniami stojącymi przed marketingiem cyfrowym.

---

Wiedza o firmie przyszłości

Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu po raz trzeci zorganizowała konferencję „Firma Przyszłości”. Wydarzenie odbyło się 2 października 2019 r. w toruńskim Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Uczestnicy mieli okazję posłuchać wystąpień traktujących o globalizacji, innowacjach i marketingu, spotkać ikony biznesu, porozmawiać z setkami przedsiębiorców i nawiązać nowe relacji z reprezentantami takich organizacji jak: TZMO, First Data, Microsoft, POLOmarket, PwC, CUK, Neuca, Randstad, Toyota, mBank, Alior, BGK, WSB, Nomet, Abler, ING, LuxMed, AXA, Emtor, Krajowa Spółka Cukrowa czy Poczta Polska. Wydarzenie zgromadziło prawie 700 osób, które postawiły na wiedzę, inspiracje i networking.

---

Najważniejsze spotkanie polskich banków

20–21 listopada 2019 r. w warszawskim Centrum Giełdowym odbędzie się Kongres Bankowości Detalicznej. To jedno z najważniejszych i największych wydarzeń sektora bankowego w Polsce.

Kongres jest swoistym branżowym think tankiem obejmującym debaty, rekomendacje i publikacje. Podczas tegorocznej, 12. edycji kongresu będą poruszane m.in. tematy: konkurencji ze strony GAFAA, usług dodatkowych (VAS) oferowanych przez sektor bankowy, digitalizacji, open data economy. 

Eksperci, którzy wezmą udział w wydarzeniu, zastanowią się, czego sektor może nauczyć się z takich branż jak gaming, retail, ecommerce. Wzorem ubiegłych edycji kongres zainauguruje debata gigantów, czyli prezesów największych banków detalicznych w Polsce.

---

Forum Inteligentnego Rozwoju

28 i 29 listopada 2019 r. odbędzie się Forum Inteligentnego Rozwoju. Po raz czwarty w Uniejowie dojdzie do spotkania ekspertów, którzy podejmą temat nowych technologii i innowacji w kontekście zmieniającej się Polski i przedsiębiorstw.

Podczas wydarzenia wystąpi łącznie 50 panelistów. Podejmą oni tematy łącznie z 10 ścieżek tematycznych, w tym m.in. badania i technologie przyszłości czy wyzwania stojące przed samorządami.

Po zakończeniu pierwszego dnia forum odbędzie się gala, podczas której wręczone zostaną nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019. 

To wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych projektów oraz nowatorskich inwestycji przekładających się na rozwój polskiej, a także globalnej gospodarki.

---

eDrop zwycięzcą II edycji SingularityU Poland Global Impact Challenge 2019

Projekt eDrop Jakuba Świerka to inteligentny gadżet-urządzenie, które pomaga użytkownikom na co dzień korzystać z wody w sposób bardziej świadomy i racjonalny. Projekt zdobył uznanie na konkursie organizowanym w Google Campus w Warszawie.

eDrop rywalizował nie tylko z projektami Polaków. W tym roku do konkursu stanęli przedstawiciele także innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. 

Formułę konkursu stworzył jeden z najważniejszych amerykańskich think tanków edukacyjnych z obszaru nowych technologii, Singularity University (SU) z San Francisco – inkubator biznesowy przygotowujący najzdolniejszych światowych liderów do sprostania globalnym wyzwaniom .

---

Czy Warmia i Mazury to dobre miejsce dla inwestycji?

Na początku października w Mrągowie spotkali się samorządowcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu i przedsiębiorcy. W ramach Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur dyskutowano o wizerunku Warmii i Mazur oraz przyszłości gospodarczej tego regionu.

W czasie mrągowskiego spotkania dużo mówiło się o edukacji. Dr Tomasz Wierzejski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego poprowadził panel dyskusyjny dotyczący wykształconych kadr, stawiając przewrotne pytanie o to, czy przynoszą one gminom zysk czy stratę. 

Podsumowaniem pierwszego dnia festiwalu było wręczenie podczas gali festiwalu nagród w konkursie PRO Warmia i Mazury 2019 za najlepsze projekty promocyjne. Jury szukało przedsięwzięć, które podnoszą standardy działań marketingowych oraz są najlepszymi przykładami dobrych praktyk. W kategorii „promocja ogólna” główną nagrodę otrzymała Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap za projekt „Gołdap – Mazurski Zdrój. Regeneracja przyrodą”, a wyróżnienie trafiło do Olsztyna za projekt „Olsztyn Green Festival – VI edycja”. Gminie Kurzętnik za projekt „Osiedle Dębno – zamieszkaj z nami w Kurzętniku” przyznano główną nagrodę w kategorii promocja gospodarcza.

---

Europejskie Forum Nowych Idei 2019

Już po raz dziewiąty w Sopocie odbyło się Europejskie Forum Nowych Idei. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BusinessEurope oraz miastem Sopot.

W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 1172 osób. O tym, co będzie jutro, rozmawiano podczas ponad 80 wydarzeń – paneli, warsztatów, spotkań Nocnych Marków i spotkań w Zatokach Dialog. EFNI 2019 obsługiwało 130 dziennikarzy z 70 redakcji, a aplikację EFNI ściągnęło 547 osób. Podczas trwania forum hasztag #EFNI2019 był w pierwszej piątce najpopularniejszych na TT.

W tym roku organizatorzy poprosili uczestników, aby podzielili się swoją wizją przyszłości i opowiedzieli #CoBędzieJutro. Goście EFNI wspólnie uznali, że: Europa powinna być efektywna i odpowiedzialna, demokracja – dojrzała i świadoma, a rynek – logiczny i postępowy.

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?