Wydarzenia

Znamy zwycięzców 20 edycji Effie Awards 2019  

fot. materiały prasowe

 

19 brązowych, 31 srebrnych, 6 złotych statuetek oraz Grand Prix konkursu 2019. Nagrody zostały przyznane przez Jury pod przewodnictwem Katarzyny Kieli, prezes i dyrektor zarządzającej Discovery EMEA, 28 października w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. 

- Powodzenie projektów marketingowych w pierwszej  kolejności zależy od jakości insight’u konsumenckiego. Decydujące znaczenie dla sukcesu komunikacyjnego i komercyjnego biznesu ma również umiejętna narracja, historia, jaką chcemy przekazać o naszej marce i naszym produkcie, umiejętność otwarcia człowieka na nasz komunikat. Kluczem jest kreacja i kontent, bo to ostatecznie treść przemawia do nas lub nie. Wzbudza określone emocje, bawi, angażuje, inspiruje, daje poczucie przynależności i pobudza do działania. Effie jest niezwykle ważnym konkursem, który wpisuje się w światową dyskusję o roli i wyzwaniach stojących przed marketingiem. – powiedziała Kasia Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w regionie EMEA.

- Od 20 lat jesteśmy sponsorem strategicznym konkursu. To tu prezentuje się najbardziej kreatywne rozwiązania, wyznacza branżowe trendy, ustanawia standardy efektywnej komunikacji i wskazuje liderów.– dodała.

Złote statuetki konkursu Effie Awards otrzymali:  

• „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów” – Fundacji Rak'n'Roll, Grey Worldwide Warszawa,  MediaCom Warszawa,

• „Chce się Ż” –  Grupy Żywiec, Agencja 2012, Ogilvy, Starcom, VMLY&R, JUST, 

• „Odkrywaj więcej Amundsen Vodka” – Stock Polska, The Digitals,

• „Mistrzowie Tiger” – Maspex; Brasil i Starcom, 

• „Kawa na każdym rogu” – Żabka, PZL, Spark Foundry i Spacecamp,

•„9 milionów powodów Corega” – GSK, Grey Worldwide Warszawa, MediaCom Warszawa, VMLY&R, Havas PR, LULU PRODUCTION,

Grand Prix Effie 2019 otrzymała kampania „Chce się Ż” –  Grupa Żywiec, Agencja 2012, Ogilvy, Starcom, VMLY&R, JUST .

Tytuł najbardziej efektywnej agencji roku 2019, otrzymała agencja VMLY&R, a najbardziej efektywnej agencji mediowej: Starcom. 

Z okazji  jubileuszu powstał również ranking TOP 20 najefektywniejszych firm i agencji komunikacyjnych 20-lecia SAR: Effie Poland, 

• Tytuł najefektywniejszej firmy 20-lecia trafił do Grupy Żywiec 

• Tytuły najefektywniejszych agencji komunikacyjnych odebrali: Szymon Gutkowski dla agencji DDB i Paweł Gala dla agencji mediowej Wavemaker.

W 20 gali konkursu w Polsce, w wydarzeniu wzięła udział Traci Alford Prezes i CEO Effie Worldwide. 

- Jest to kluczowy rok dla Effie, ponieważ obchodzimy 50-lecie naszej działalności jako globalne forum efektywności marketingowej oraz 20-lecie Effie w Polsce. Effie stale ewoluuje i dostosowuje się do ciągle zmieniających się możliwości dla marek i marketerów. Effie Poland daje przykład, wprowadzając ostatnio kategorię Marketing & Business Solutions, która poszerza zakres nagród Effie Awards o efektywność pomysłów biznesowych.  Po udanym uruchomieniu w Polsce, wprowadzamy tę kategorię na inne rynki - powiedział Traci Alford, Prezes i Dyrektor Generalny Effie Worldwide. Serdecznie gratuluję zwycięzcom konkursu Effie 2019 i wszystkim zaangażowanym w 20 udanych lat działalności Effie Poland. Z niecierpliwością czekam na więcej w przyszłości - dodała Prezes i CEO Effie Worldwide. 

 

My Company Polska jest patronem medialnym wydarzenia. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?