Wydarzenia

Spokojny sen managera

Zaniedbujemy kluczowy dla zdrowia i kariery obszar, a sen ma kluczowe znaczenie dla jakości naszego życia. Do tego poglądu nie trzeba specjalnie przekonywać: zdecydowana większość Polaków (79 proc.) ma świadomość wpływu snu na zdrowie.

Za świadomością nie idzie jednak praktyka. Choć potrzebujemy od 7,5 do 9 godzin snu każdej nocy to aż 55 proc. z nas śpi w tygodniu pracy krócej niż siedem godzin na dobę, a co czwarty Polak – krócej niż sześć godzin na dobę. Ma to katastrofalne skutki dla naszego zdrowia oraz efektywności zawodowej. Niedobór snu przyczynia się między innymi do otyłości, zwiększa ryzyko infekcji, zawału serca i raka, utrudnia podejmowanie racjonalnych decyzji.

Instytut Kontekstów Pracy, interdyscyplinarna jednostka badawcza, zajmująca się szeroko rozumianym tematem pracy, postanowił pokazać pracownikom oraz pracodawcom, jak ważny jest sen. W projekcie „Radykalny sen: lepsze życie, lepszy biznes” prezentuje nie tylko jego wpływ na zdrowie i efektywność; przedstawia także konkretne wskazówki dotyczące tego, jak poprawić jakość snu. Podpowiada także firmom, jak zadbać o wypoczętą załogę. O tym, że warto przekonują między innymi badania CBRE: 80

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?