Nowe Technologie

Polska firma uznana najlepszym startupem na świecie dla branży HR

fot. materiały prasowe

 

Talent Alpha – polski startup technologiczny – wygrał nagrodę Grand Prix na konferencji Unleash World w Paryżu. Dzięki platformie tworzonej przez Talent Alpha 700 tysięcy osób pracujących w małych i średnich firmach IT z Europy Środkowo-Wschodniej będzie mogło realizować projekty dla klientów z całego świata w modelu Human Cloud. 

Talent Alpha wygrał finał konkursu dla startupów na głównej scenie Unleash World – największej konferencji dla branży HR poświęconej przyszłości pracy i technologii. Konferencja nazywana „Epicenterum rewolucji na rynku pracy” skupiła w tym roku 4500 uczestników, 250 spikerów z największych firm, 200 wystawców i 100 startupów. Wydarzenie było punktem kulminacyjnym wszystkich konferencji i konkursów startupowych UNLEASH odbywających się przez cały rok w różnych punktach globu. Zwycięstwo oznacza, że polski startup został doceniony przez najlepszych z najlepszych w świecie HR. 

Talent Alpha tworzy platformę technologiczną, która dzięki samouczącym się algorytmom i wykorzystaniu tzw. Talent Science, w doskonały sposób dopasowuje zespoły specjalistów IT do projektów po stronie klienta w czasie rzeczywistym. W czasach, gdy liczba niezapełnionych stanowisk w branży technologicznej na świecie zbliża się do 10 milionów, a procesy rekrutacyjne potrafią trwać kilka miesięcy, rozwiązanie Talent Alpha może zrewolucjonizować branżę usług IT. 

- Otwieramy dla globalnego biznesu nowe, nieodkryte wcześniej źródło specjalistów. W samej tylko Europie Środkowo-Wschodniej jest około 700 tysięcy osób pracujących w ponad 25 tysiącach małych i średnich przedsiębiorstw technologicznych. Nasze Software House’y bardzo chętnie podejmą współpracę z międzynarodowymi, dużymi firmami. Dotąd było to niemożliwe, gdyż ich skala działalności i siła przebicia były zbyt małe. Teraz mogą zdobyć ciekawe projekty dla swoich zespołów, nie bojąc się jednocześnie, że duże korporacje przejmą ich pracowników -mówi Przemek Berendt, założyciel i prezes Talent Alpha

Platforma Talent Alpha umożliwia klientom przeszukiwanie bazy specjalistów dostępnych praktycznie od zaraz. W systemie znajdą oni informacje o tym jakie umiejętności ma dana osoba – zarówno w obszarze twardym, jak i miękkim. Wszystko potwierdzone jest przez obiektywne, zewnętrzne i wewnętrzne testy. Z kolei specjaliści w czasie trwania projektu otrzymają informacje zwrotne o efekcie prac, swoich postępach, a także wskazówki nad czym powinni jeszcze popracować.

- Naszą misją jest uwalniać talenty – po angielsku Unleash Talent. Dlatego podwójnie cieszymy się z nagrody na konferencji, której nazwa i cała tematyka idealnie oddaje to nad czym pracujemy. Wierzymy, że każdy z nas ma swoje mocne strony, potrzebuje tylko właściwego projektu i otwartych możliwości, by je rozwinąć. Wierzymy także, że nasze przedsiębiorstwa mają ogromny potencjał i mogą zdobyć świat, jeśli tylko będą miały odpowiednią platformę współpracy z globalnymi klientami – podsumowuje Przemek Berendt.

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?