Prawo

Założenie firmy za granicą? TMF Group uruchamia nową usługę

fot. Adobe Stock

Do końca roku firmy działające w Polsce mogą uruchomić i prowadzić swój zagraniczny oddział przez rok za miesięczną równowartość składki ZUS. Nową usługę wprowadziła firma TMF Group.=

Dotyczy dziewięciu wybranych krajów Europy Środkowej i Wschodniej i można do niego przystąpić do końca roku.

Firmy i przedsiębiorcy w ramach inicjatywy TMF Group mogą uruchomić działalność w stolicach dziewięciu państw Europy Środkowej i Wschodniej; Sofii (Bułgaria), Kijowie (Ukraina), Pradze (Czechy), Belgradzie (Serbia), Ljubljanie (Słowenia), Bukareszcie (Rumunia), Bratysławie (Słowacja), Zagrzebiu (Chorwacja) i w Budapeszcie (Węgry). Dla przykładu na Słowacji, założenie i uruchomieniefirmy wraz z założeniem rachunku bankowego zajmuje około czterech tygodni.

Programem, w odniesieniu do każdego z dziewięciu krajów, objęte jest wsparcie w zakresie utworzenia lokalnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub oddziału firmy działającej w Polsce, otwarcie konta bankowego i udostępnienie adresu siedziby firmy w stolicy wybranego kraju objętego programem na 12 miesięcy. Specjaliści TMF Group przez rok będą również świadczyli usługi sekretariatu korporacyjnego, do którego należą m.in. zarządzanie bieżącą korespondencją, przygotowywanie wymaganej dokumentacji firmy, a także przygotowanie dokumentacji związanej z rocznym sprawozdaniem spółki i walnym zgromadzeniem wspólników oraz przedłożenie tych dokumentów do właściwych instytucji.

- Mocno wierzymy, że ta inicjatywa pomoże wielu firmom i przedsiębiorcom działającym w Polsce poszerzyć ich działalność o rynki zagraniczne. To duża szansa i jednoczesne zminimalizowanie ryzyka związanego z rozwojem międzynarodowym zarówno dla małych firm i start-upów, których zarządzający marzą o dynamicznym, międzynarodowym rozwoju, jak również dla firm o ugruntowanej już pozycji na rynku - powiedział Dagmara Witt-Kuczyńska, dyrektor operacyjna TMF Group w Polsce.

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?