Finanse

Postępują prace nad umowami o zarządzanie PPK. PZU z prawie 600 firmami

fot. Adobe Stock

PZU podpisał już ponad 590 umów o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK) z największymi pracodawcami.

Już 1 lipca, w pierwszych godzinach po starcie Pracowniczych Planów Kapitałowych, umowy o zarządzanie PPK podpisało z PZU kilkadziesiąt firm. Dziś jest ich wielokrotnie więcej. Zatrudniają łącznie ponad 300 tysięcy pracowników. - Liczba umów o zarządzanie PPK, które podpisaliśmy z największymi pracodawcami, przekroczyła 590. Mogę żartobliwie powiedzieć, że w ramach kapitalistycznego współzawodnictwa pracy podjęliśmy i wypełniliśmy zobowiązanie: 590 umów na Kongres 590 - mówi wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek, odpowiedzialny w Grupie PZU za Pracownicze Plany Kapitałowe.

Wśród firm, które zdecydowały się na współpracę z PZU, są tacy potentaci, jak PKN Orlen, największa spółka w Europie Środkowo-Wschodniej, a także Grupa Energa, jeden z największych w kraju dostawców energii elektrycznej.

Jeszcze w kwietniu, na trzy miesiące przed startem PPK, PZU ogłosił, że rezygnuje na rok z pobierania opłat za prowadzenie Planów. – Chcemy przekonać Polaków, że opłaca się oszczędzać razem z nami – tłumaczył tę decyzję prezes PZU Paweł Surówka. Spółka chce w ten sposób wspierać budowanie oszczędności Polaków i polskiego kapitału.

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?