Prawo

Brytyjska kancelaria prawna postawiła na Polskę

fot. Adobe Stock

W Warszawie oficjalnie rozpoczęła działalność kancelaria prawna DWF. To notowana na londyńskiej giełdzie globalna firma prawnicza.

DWF powstało na bazie kancelarii K&LGates. Zatrudnia 100 pracowników, w tym 60 prawników. Partnerem zarządzającym biura jest Michał Pawłowski.

Biuro w Warszawie jest już siódmą placówką firmy DWF w Europie kontynentalnej. Do tej pory kancelaria prowadziła działalność w Brukseli, Paryżu, Mediolanie i w trzech miastach Niemiec. Na całym świecie firma ma 27 lokalizacji, w których pracuje 3,2 tys. osób.

- Ten krok wzmocni możliwości DWF między innymi w naszych globalnych sektorach usług finansowych i nieruchomościach i zapewni dalszy rozwój w zakresie technologii i energii, w których nasze firmy posiadają silną pozycję rynkową. Jest to kolejny krok w kierunku realizacji naszej strategii dostarczania kompleksowych, zarządzanych oraz powiązanych usług w prawdziwie globalnej skali. Krok ten realizuje także jedną z możliwości ekspansji międzynarodowej, którą podkreśliliśmy w naszym prospekcie emisyjnym. Polska ma silną i dynamiczną gospodarkę i jest ważną bramą do Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej jako całości. Nasza obecność w Europie Środkowo-Wschodniej urzeczywistnia naszą strategię, aby być tam, gdzie nasi klienci nas potrzebują - powiedział Andrew Leaitherland, partner zarządzający i CEO DWF.

Na początku br. DWF pojawiła się na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych. 

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?