Wydarzenia

9 Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur

fot. materiały prasowe

 

 

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego po raz dziewiąty organizuje doroczne spotkanie samorządowców zaangażowanych w promocję gmin, miast i powiatów. Festiwal odbędzie się w Mrągowie, w dniach 3-4 października. Tematem przewodnim 9 Festiwalu jest Kompetentna kadra – nowoczesny biznes – silny region.

Festiwal adresowany jest do władz samorządowych szczebla gminnego, miejskiego i  powiatowego z województwa warmińsko-mazurskiego, do pracowników komórek zajmujących się promocją oraz rozwojem i inwestycjami, do przedstawicieli instytucji podległych samorządom, do pracowników instytucji regionalnych i lokalnych zajmujących się promocją oraz do przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu z województwa warmińsko-mazurskiego.

W powszechnej świadomości region – warmińsko-mazurskie – wyróżnia się głównie dzięki walorom przyrodniczym i atrakcjom turystycznym. Mazury – CUD NATURY – to marka rozpoznawalna w całej Polsce. Jak deklarują organizatorzy wydarzenia, region stawia na rozwój i postęp gospodarczy pozostający w zgodzie z bogatym środowiskiem naturalnym. 

W pierwszym dniu zaplanowane zostały dwie prelekcje, pierwsza poświęcona zagadnieniu kapitału ludzkiego jako waloru i źródła przewagi konkurencyjnej samorządu, druga – problemowi deficytu pracowników. Podczas zaplanowanych paneli dyskusyjnych, prowadzący będą prowokowali uczestników do wymiany opinii i doświadczeń dotyczących pracowników, wpływu ich wykształcenia i specjalizacji na samorząd lokalny i rozwój gospodarczy gminy czy regionu oraz dyskusji nad formułą, efektywnością i zasadnością kształcenia na zamówienie. Następujące po panelach dyskusyjnych prezentacje dobrych praktyk przybliżą uczestnikom dostępną w regionie ofertę edukacyjną i relacje między podażą specjalistów na rynku pracy a płynącym ze strony pracodawców zapotrzebowaniem. Po sesji plenarnej zaplanowano wizytę studyjną w Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w  Mrągowie. Drugiego dnia odbędą się warsztaty kompetencyjne, w których będą mieli okazję pozyskać praktyczną wiedzę na temat tego jak skutecznie komunikować się w oparciu o social media i markę miejsca oraz umiejętności pomocne w  procesie przygotowania projektów realizowanych we współpracy między podmiotami publicznymi a sektorem prywatnym.

Gospodarzem 9 Festiwalu jest Gmina Miasto Mrągowo. 

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]