Wydarzenia

Patronaty. Październik 2019

fot. Adobe Stock

Zjazd firm rodzinnych

W Warszawie 24–26 października odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych U-RODZINY.

Zjazd to największa i najważniejsza konferencja biznesowa dla przedsiębiorców rodzinnych w Polsce. Wydarzenie od 12 lat organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych stało się rozpoznawalną przestrzenią do dialogu i okazją do nawiązywania współpracy pomiędzy przedstawicielami biznesu, instytucji państwowych i świata nauki. 

Niezmiennym celem zjazdu jest podkreślenie znaczącej roli firm rodzinnych w życiu gospodarczym kraju. Temat przewodni 12. U-RODZIN będzie skupiony wokół słów  „rozwój” i „bezpieczeństwo” – głównych aspektów budowania firmy rodzinnej. Podczas zjazdu paneliści i prelegenci postarają się odpowiedzieć na podstawowe pytanie tegorocznej edycji: Jak w dynamicznie zmieniającym się świecie zapewnić trwałość polskich firm rodzinnych?

---

Open Eyes Economy Summit 

Polityka klimatyczna, overtourism, rewolucja technologiczna, odpowiedzialny biznes – to tylko niektóre z tematów, które poruszą goście tegorocznego Open Eyes Economy Summit.

Czwarta edycja kongresu po raz kolejny wypełni Centrum Kongresowe ICE Kraków specjalistami z różnych stron świata i dziedzin życia. Aktywiści, przedsiębiorcy, naukowcy, artyści w trakcie emocjonujących dyskusji i żywych potyczek spróbują znaleźć rozwiązania problemów trawiących współczesne społeczeństwa. A to wszystko już 19 i 20 listopada.

OEES to kongres ekonomii opartej na wartościach społecznych ukształtowany na kanwie ruchu intelektualnego open eyes economy. Znany ze swojej interdyscyplinarności, co roku skupia w Krakowie 3 tys. gości z całego świata.

---

Katowice stolicą Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W Katowicach 16–18 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się największe i najważniejsze wydarzenie dla małych i średnich przedsiębiorców nie tylko z Polski, ale także Europy oraz świata. 

Wydarzenie organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach od ośmiu lat co roku staje się coraz większą platformą dialogu, wymiany wiedzy i poglądów oraz doświadczeń między światem biznesu, nauki i samorządu. Taka jest właśnie idea kongresu: Biznes–Nauka–Samorząd–Razem dla Gospodarki, która przyświeca wydarzeniu od samego początku i stanowi fundament działania. 

Głównym celem kongresu jest ukazanie wizerunku małych   i średnich firm jako przedsiębiorstw, które w głównej mierze tworzą polską gospodarkę oraz jednocześnie są podmiotami innowacyjnymi, które aspirują do ciągłego rozwoju i wymiany doświadczeń, podbijając nie tylko rynek polski, ale również rynki zagraniczne. Program 9. edycji jest wyjątkowo bogaty, a lista prelegentów obfituje w znane nazwiska. Tradycyjnie całość kongresu dopełnią Targi Biznes Expo.  

---

Szansa dla startupów

Trwa 2. polska edycja SingularityU Poland Global Impact Challenge – konkursu, który wyłoni najbardziej innowacyjne pomysły w naszym kraju i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Digital University.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 7 października w Warszawie, w Google Campus. W finale weźmie udział maksymalnie 10 najbardziej utalentowanych zespołów. Przed uczestnikami postawiono ambitne zadanie – zaprezentować startup lub prototyp, który pozytywnie wpłynie na życie milionów ludzi.

Laureat otrzyma stypendium na 10-tygodniowy program inkubacyjny Global Startup Program. Większość tego czasu spędzi w siedzibie Singularity University w NASA Research Park w Dolinie Krzemowej. Zwycięzca będzie mógł zrealizować nagrodę w pierwszym kwartale 2020 r.

---

Fundacja Women in Law rozpoczyna działalność

W Polsce oficjalnie wystartowała fundacja Women in Law. To organizacja, której celem jest walka o różnorodność płci w branży prawniczej. 

W Polsce stanowiska wyższego szczebla w kancelariach, czy jako szefowie działów prawnych zdominowane są przez mężczyzn. Problem ten był poruszany wielokrotnie, w prasie, w kuluarach konferencji branżowych, a także w mediach społecznościowych. Jednak brak jest holistycznego podejścia i wdrożenia konkretnych aktywności, które zmienią status quo. Jest to istotne zwłaszcza teraz, w obliczu postępującego znaczenia nowych technologii w branży prawniczej i nieuchronnej zmiany paradygmatu świadczenia i korzystania z usług prawnych.

W skład Rady Fundacji weszli: Agnieszka Krysik, Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk, Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, Marcin Maruta, Maciej Ślusarek, Cezary Żelaźnicki. Prezeską, pomysłodawczynią i założycielką Fundacji jest Kamila Kurkowska.

Konferencja inaugurująca działania fundacji „Kobiety przyszłością branży prawniczej” odbędzie się 15 października w Warszawie.

---

Nie przegap przyszłości!

Sztuczna inteligencja, analityka danych, biotechnologia, robotyka, transformacja cyfrowa, budowanie zwinnej i pozytywnej kultury organizacyjnej, długowieczność, czytanie emocji, blockchain, przyszłość finansów, miast, mediów, mody i medycyny. Świat jutra zostanie pokazany podczas 3. edycji konferencji Masters & Robots 8-9 października. To innowacyjny tygiel, ogromna dawka wiedzy na temat efektywnego wykorzystania nowych technologii oraz nowoczesnego zarządzania biznesem w wykonaniu elity wykładowców i praktyków z całego świata, sesje z mentorami i warsztaty, a także niepowtarzalna okazja do nawiązania kontaktów, które pozwolą na rozwój biznesu w skali globalnej.          

---

Bądź liderem cyfrowej transformacji

Forum „Digital Champions” to cykliczne spotkanie ekspertów, praktyków, naukowców, decydentów i specjalistów działających na rzecz cyfrowej transformacji. Podczas wydarzenia rozstrzygnięty zostanie konkurs „Digital Champions 2019”.

Jego ideą jest wyróżnienie firm i osób, których działania to najlepsze przykłady, a nawet drogowskazy na ścieżce cyfrowej transformacji. Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach: Cyfrowy Produkt/Usługa, Cyfrowa Transformacja, Cyfrowy Ekosystem oraz Osobowość Cyfrowego Biznesu .

Zgłoszenia do konkursu trwają do 2 października 2019 r. Można ich dokonywać przez formularz na stronie internetowej konkurs.digitalchampions.pl. Głównym organizatorem konkursu jest Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. 

Rozdanie nagród odbędzie się podczas konferencji „Digital Champions” zorganizowanej 14–15 listopada 2019 r. w Google Campus Warsaw.

---

VIII Kongres CFO Spółek Giełdowych SEG  

23–24 października w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się VIII Kongres CFO Spółek Giełdowych SEG.

Jest to kolejne cyklicznie planowane wydarzenie organizowane w ramach misji edukacyjnej SEG, podczas którego będzie można wymienić się doświadczeniami dotyczącymi pracy CFO spółek giełdowych oraz zdobyć wiedzę pomocną w zarządzaniu spółką.

Dwudniowe spotkanie w gronie CFO czołowych spółek giełdowych rozpoczną cztery dyskusje panelowe. Na zakończenie części merytorycznej pierwszego dnia odbędzie się pierwsza w Polsce symulacja konwersji raportu rocznego Zwykłej Spółki SA do formatu iXBRL. Dzień uwieńczy wieczorna gala połączona z kolacją i zabawą przy muzyce. Podczas części wieczornej odbędzie się również kameralne spotkanie z gościem specjalnym kongresu.

Drugiego dnia kongresu odbędzie się cykl warsztatów tematycznych, które pozwolą zdobyć wiedzę ułatwiającą podejmowanie codziennych wyzwań.

---

O przyszłości Mazowsza

16–17 października na terenie Centrum Konferencyjnego MsMermaid w Warszawie odbędzie się jubileuszowe Forum Rozwoju Mazowsza. Głównym celem wydarzenia jest promocja regionu i wdrażanych w nim innowacyjnych rozwiązań, ze szczególnym uwzględnieniem projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. 

Tematami przewodnimi tegorocznego Forum będą: Postęp, Człowiek, Region i Natura.

Podczas dwóch dni 10. Forum Rozwoju Mazowsza zostanie pokazane spektrum zmian, jakie dzięki wsparciu funduszy europejskich, dokonały się na Mazowszu na przestrzeni ostatnich 15 lat. 

Do współtworzenia wydarzenia Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zaprosiła: przedsiębiorców, samorządy, uczelnie i ośrodki naukowe oraz organizacje pozarządowe. W programie forum nie zabraknie warsztatów, premierowych pokazów wynalazków, projektów czy konsultacji z ekspertami z wielu dziedzin.

---

Kongres Kadry

W tym roku obchodzimy 15-lecie Kongresu Kadry. Oficjalne wydarzenie związane z jubileuszem jodbędzie sie uż jesienią – 19-21 listopada w Warszawie.

Tegorocznym hasłem 30. już edycji wydarzenia jest „Idziemy po nowe”. Jak zapewniają organizatorzy forum, podczas Kongresu Kadry będzie wyjątkowo i wartościowo.

W wydarzeniu weźmie udział grupa znanych ekspertów branży HR. Prelekcję wygłoszą m.in. dr Aleksandra Przegalińska, prof. SGH  dr hab. Tomasz Rostkowski, Jowita Michalska, Szymon Kudła, Karol Bielecki, Anna Podlewska, dr Małgorzata Wypych, Anna Borys-Karwacka, Robert Augustyniak, Mateusz Majchrzak i wielu innych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]