Nowe Technologie

Nowe życie Gadu Gadu? Milion aktywnych użytkowników polskiego komunikatora

fot. materiały prasowe

We wrześniu br. komunikator GG miał milion aktywnych użytkowników - deklaruje firma England.pl, która w ubiegłym roku nabyła prawa do marki. 

W ciągu ostatnich miesięcy dokonano przeglądu bazy użytkowników GG. Z listy aktywnych użytkowników wypadły te rekordy, które nie zaakceptowały nowego regulaminu. Jak deklaruje England.pl, dzięki temu procesowi udało się ustalić, że z komunikatora korzysta milion aktywnych klientów.

Prawie 56 proc. użytkowników to mężczyźni. Z GG najliczniej korzysta grupa mająca od 16 do 25 lat (prawie 52 proc.). Grupa wiekowa 36-45 lat to około 18 proc. użytkowników. Co miesiąc użytkownicy GG wymieniają 426 mln wiadomości. 

Wśród projektów, które mają wyróżnić GG na rynku, są m.in. losowania, czyli możliwość rozmawiania z nieznajomymi. Niebawem mają pojawić się również projekty dla firm - chodzi o uruchomienie kont firmowych. 

Przypomnijmy, Gadu Gadu wystartowało w 2000 roku. W 2011 roku był liderem na rynku z 6 mln aktywnych użytkowników. Komunikator nie sprostał jednak konkurencji ze strony narzędzi takich jak Messenger czy popularności mediów społecznościowych.

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?