Liderzy

Człowiek ekstremalny

fot. Adam Tuchliński

240 mln zł rocznie ze sprzedaży wyposażenia łazienek. Taki biznes od lat buduje Adam Rożko, prezes białostockiego Refleksu. W jego portfolio są takie marki jak Blu i Redterm, które jako nieliczne w branży rozwijają się mimo ostrej konkurencji międzynarodowych firm.

Biuro Adama Rożko to niemalże salon ze sprzętem sportowym. Skrzydło do kitewindu, deska do kite’a, stary model kolarzówki marki Romet, kolekcjonerskie modele Porsche, puchary dokumentujące najbardziej udane starty.

– Sport potrzebny jest każdemu – twierdzi Adam Rożko. – Uwielbiam jazdę na rowerze, kite’a, off road, skaczę na nartach z kitewindem. Jestem ekstremalnym człowiekiem i każdy sport, który uprawiam, jest ekstremalny.

Prowadzona przez niego firma Refleks ma przychody ze sprzedaży ponad 240 mln zł rocznie. Do tego sieć 49 salonów łazienkowych pod marką Blu, własną markę płytek ceramicznych Azario, a także położone w Koluszkach centrum logistyczne LogiQ o powierzchni 16 tys. mkw. Na jego budowę 

przeznaczono ok. 21 mln zł. Firma zatrudnia ponad 150 osób. W tym roku powołała do życia projekt Synage, który wykorzystuje kanał online do promocji marki salonów Blu, a tym samym wspierania sprzedaży detalicznej. A wszystko zaczęło się w 1995 r.

– To była firma mojego brata – wspomina Adam Rożko. – Pewnego dnia przyszła do mnie matka i powiedziała: brat jest ciężko chory, trzeba pomóc. Więc poszedłem. Wylądowałem w jakimś magazynie, w strasznym kurzu. Nie miałem jednak wątpliwości, że trzeba pomóc rodzinie. Funkcjonował już wtedy sklepik, a cały biznes oparty był na handlu z Rosjanami. Asortyment był dość szeroki – nie było wprawdzie płytek, ale była ceramika, wyroby instalacyjne, okapy, systemy wentylacyjne.

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?