Inwestycje

Alternatywa na celowniku. Inwestorzy wchodzą w nowe kategorie produktów

fot. Adobe Stock

 

Inwestorzy coraz chętniej lokują środki w sektory alternatywne – wynika z raportu CBRE “Global Investor Intensions Survey 2019”. Trend dotarł również do Polski, gdzie liderzy rynku dywersyfikację aktywów i inwestycje w alternatywne sektory traktują priorytetowo.

Rynek nieruchomości w Polsce, pomimo spowolnienia odczuwalnego na innych rynkach, nadal silnie się rozwija. Zainteresowanie inwestorów nie słabnie, ale widać, że mają oni większą skłonność do minimalizowania ryzyka i dywersyfikacji zasobów. Stąd zwiększone zainteresowanie sektorami alternatywnymi. Z raportu „Global Investor Intensions Survey 2019” wynika, że inwestorzy w regionie EMEA aktywnie lokują kapitał m.in. w sektor mieszkaniowy, mieszkania studenckie czy domy seniora.

- Zmiany organizacyjne w strukturze naszej firmy to pochodna trendów, które dostrzegamy na rynku. W ostatnich latach rozwinęliśmy doradztwo w sektorze mieszkaniowym, czy inwestycjach hotelowych, bo widzieliśmy zarówno globalne, jak i lokalne trendy wzrostowe w tych obszarach. Chcemy oferować naszym klientom jak najbardziej kompleksową ofertę. Już teraz mogą u nas liczyć na doradztwo inwestycyjne nie tylko na rynku mieszkaniowym, ale też w zakresie zakwaterowania dla studentów czy seniorów – mówi Sean Doyle, dyrektor Działu ds. Rynków Kapitałowych CBRE. 

- Biorąc pod uwagę wczesny etap rozwoju inwestycji alternatywnych w Polsce, podjęliśmy decyzję o połączeniu działu Alternatywnego i Gruntów Inwestycyjnych, ze względu na możliwe synergie. Spodziewamy się, że w kolejnych latach, polski kapitał będzie lokowany w nieruchomości komercyjne o średniej kapitalizacji, a polscy inwestorzy będą szukali sposobów na dywersyfikację portfela, wychodząc poza inwestycje w nieruchomości mieszkaniowe. Ten rozwijający się segment rynku zostaje objęty właśnie przez sektor Alternatywny i Gruntów Inwestycyjnych. Natomiast dział Finansowania Inwestycji będzie odgrywał kluczową rolę w zapewnieniu naszym klientom jak najlepszej jakości doradztwa finansowego – mówi Sean Doyle, dyrektor Działu ds. Rynków Kapitałowych CBRE. 

W celu zapewnienia płynności zmiany oraz ciągłego rozwoju usług, firma CBRE Polska wyznaczyła Adama Łuciuka na nowego szefa działu Finansowania Inwestycji Finance oraz Marcina Jańskiego na nowego szefa działu Alternatywnego i Gruntów Inwestycyjnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?