Wydarzenia

Cyfrowa rewolucja w biznesie. Spotkanie dyrektorów finansowych w Warszawie

fot. materiały prasowe

 

25 września 2019 roku w Warszawie, odbędzie się spotkanie kilkuset finansistów z całej Polski, którzy podejmą dyskusję na temat bieżących wyzwań z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw. Konferencji towarzyszyć będzie gala konkursu Dyrektor Finansowy Roku oraz przyznanie wyróżnień Digital Finance Award.

Kongres Dyrektor Finansowy Roku to najdłużej organizowany w Polsce projekt dedykowany społeczności osób zarządzających finansami przedsiębiorstw. Inicjatorami wydarzenia są: ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych oraz grupa Euler Hermes - ubezpieczyciel należności handlowych. Kongres w Warszawie kończy jednocześnie tegoroczny cykl pięciu spotkań z finansistami w całym kraju. Nadrzędnym celem spotkania, jest wymiana doświadczeń i omówienie wyzwań czekających na finansistów w zawiłym świecie biznesu. Podczas spotkania w Warszawie, uczestnicy spotkają się m.in. z Andrzejem Sadowskim, Prezydentem Centrum im. Adama Smitha, Członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, który w wystąpieniu otwierającym Kongres zaprezentuje "Wyzwania i zagrożenia dla polskiej gospodarki". Następnie wysłuchają Ernesta Pytlarczyka, głównego ekonomistę mBank, który przedstawi prezentację „Eksperyment fiskalny w czasach globalnej dekoniunktury”. 

Po wystąpieniach ekonomistów, odbędzie się panel dyskusyjny „Diabeł ubiera się u Prady, finanse ubierają się w Trade Finance!”, podczas którego eksperci podzielą się swoimi refleksjami na temat innowacyjnych i bezpiecznych sposobów finansowania biznesu. Bezpośrednio po debacie, Przemysław Polaczek z Grant Thornton oraz Waldemar Wojtkowiak z Euler Hermes zaprezentują wyniki szóstej edycji badania CFO. W trakcie swojej prezentacji, będą starali się odpowiedzieć na pytanie – Czy cyfryzacja będzie lekiem na spowolnienie w gospodarce?. W panelu dyskusyjnym „Split payment, Pracownicze Plany Kapitałowe, MDR – realia rynkowe a przywództwo i zaufanie w czasach nieustającej zmiany”, eksperci będą analizować aktualne wyzwania przed jakim stoją finansiści polskich firm. Na koniec Jakub Wojnarowski, Dyrektor Zarządzający ACCA Polska i Krajów Bałtyckich, w trakcie moderowanej przez siebie dyskusji „Czas przełomu dla finansistów. OMO – transformacja cyfrowa czy ewolucja biznesu?”, będzie zachęcał finansistów do planowania swojej przyszłości w kontekście wyzwań cyfrowych.

W trakcie Kongresu zostaną przyznane wyróżnienia Digital Finance Award, których celem jest promowanie kultury innowacyjności i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zarządzaniu finansami. Wyróżnieniem DFA zostają docenione firmy, które podnoszą efektywność obsługi finansowo-księgowej biznesu, wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe.

Kulminacyjną częścią spotkania będzie ogłoszenie laureatów XIV edycji nagród Dyrektor Finansowy Roku. Tym tytułem wyróżniani i promowani są managerowie, których cechuje profesjonalizmem, etyka i skuteczność w działaniu, którzy będąc biznesowymi wizjonerami budują wartość firmy. Niezależna Kapituła – składająca się z osób zaufania publicznego, ekspertów i praktyków biznesu, na podstawie ankiet co roku wybiera laureatów w dwóch kategoriach: "Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm" oraz "Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw". 

Tradycją Kongresów Dyrektorów Finansowych jest spotykanie się z osobami nietuzinkowymi, które żyją pełnią pasji i na co dzień podejmują nieszablonowe wyzwania. Wychodząc naprzeciw tym założeniom, tegorocznym gościem specjalnym będzie Joanna Pajkowska - pierwsza Polka i dziesiąta kobieta na świecie, która samotnie non stop opłynęła świat.

 

Organizatorami Konkursu oraz Kongresów Dyrektorów Finansowych są: Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes oraz Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych.

 

Partnerem medialnym jest My Company Polska.

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?