Wydarzenia

Nowe horyzonty energetyki na V Kongresie Energetycznym we Wrocławiu

Trwająca transformacja rynku energii to obecnie niewątpliwie jeden ze strategicznych obszarów polityk rządowych. Nowe kierunki energetyki to dziś płaszczyzna wielu pytań i wątpliwości przede wszystkim dla przedsiębiorców, ale także dla odbiorców końcowych, których poziom satysfakcji jest miernikiem prędkości zmian.

 

Zbliżający się V jubileuszowy Kongres Energetyczny DISE, który odbędzie się w dniach 25-26 września br. we Wrocławiu to doskonała okazja do debaty nad przyszłością energetyki poprzez uczestnictwo w panelach dyskusyjnych, w których wezmą udział przedstawiciele świata nauki, menadżerowie oraz praktycy wielu dziedzin gospodarki.

Tegoroczny Kongres skoncentrowany będzie wokół wielu istotnych zagadnień nie tylko z uwagi na edycję jubileuszową, ale przede wszystkim na tempo zmian w energetyce, którą przyniósł miniony rok.

Jedną z najważniejszych kwestii, która będzie przedmiotem dyskusji jest nowa polityka energetyczna Polski. Celem jest podsumowanie dotychczasowych działań i wytyczenie nowych kierunków rozwoju sektora energetycznego. Kongres będzie również okazją do przyjrzenia się planom budowy morskich farm wiatrowych.

Zagadnieniem wartym dyskusji jest też kwestia cyfryzacji rynku energii. W tym obszarze priorytetowe są inwestycje w inteligentne liczniki i gazomierze (technologia smart grid i smart metering), co przyczyniłoby się do zwiększenia efektywności bilansu między energią dostarczaną, a wykorzystywaną.

Wszystko to ma być oparte o metodologię „user experience”, a więc ulepszanie rozwiązań z perspektywy oceny użytkownika.

Coraz więcej miast inwestuje w bezemisyjny transport. Wiele dużych polskich miast, w tym Wrocław proponuje hulajnogi również oparte na technologii cyfrowej, które cieszą się coraz większą rzeszą sympatyków. Podobnych rozwiązań stale przybywa; jak się sprawdzają i jakie są najbliższe plany w technologii zeroemisyjnej. Na te pytania z pewnością będą chcieli odpowiedzieć eksperci.

Dlaczego warto być obecnym na V Kongresie Energetycznym we Wrocławiu? To dwa dni debat, spotkań z ekspertami z dziedziny energetyki, okazja do wymiany poglądów i weryfikacji swojej wiedzy w zakresie pojawiających się innowacji.

http://dise.org.pl/n/

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?