Wydarzenia

Dzień Rodzinny na Torze Wyścigów Konnych Służewiec

fot. Adobe Stock

 

Najbliższa niedziela 8 września na stołecznym Torze Wyścigów to wspaniała okazja dla całych rodzin by m.in. zwiedzić warszawski obiekt i poznać jego 80-letnią historię, podziwiać konie z całej Europy czy skorzystać ze specjalnie przygotowanych atrakcji dla dzieci. 

Poza relaksem na świeżym powietrzu gwoździem programu będzie Gonitwa o Puchar Przyjaźni Westminster, wyścig charytatywny na rzecz dziesięciu fundacji z całej Polski oraz szereg aktywności dla najmłodszych. 

Dzień Rodzinny wraz z gonitwą dnia o Puchar Przyjaźni organizowany przez głównego Partnera Toru – Grupę Westminster, to druga z rzędu tego typu inicjatywa na warszawskim obiekcie i jednocześnie jeden z najważniejszych momentów współpracy z Torem Służewiec. Tuż po Derbach i Wielkiej Warszawskiej ma szansę zapisać się jako kolejne najwyższej rangi wydarzenie.

Z myślą o dzieciach zaplanowano m.in.: warsztaty kreatywne, elektryczną kolejkę z wagonikami, dmuchaną zjeżdżalnię oraz górę wspinaczkową i eurobungee. Każde dziecko będzie mogło w przerwie pomiędzy gonitwami zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce lub poddać się artystycznym wizjom animatorki, która ozdobi farbami twarze najmłodszych. Wytchnieniem od sportowych emocji i słonecznej pogody będzie strefa chill out z muzyką na żywo oraz możliwość skosztowania smakołyków z goszczących na Torze food trucków. 

W tym roku do udziału w gonitwach ponownie staną hodowcy z całego świata. Najlepsze konie z Polski, Czech, Słowacji oraz Niemiec będą mierzyć się w wyścigu na dystansie 2000 m. Po raz pierwszy odbędzie się również wyścig specjalny - gonitwa charytatywna. Do udziału w niej zaproszonych zostało 10 fundacji z całej Polski. Wszystkim wybranym organizacjom, w drodze losowania, przydzielony został jeden koń. To jaka kwota zasili konto fundacji, zależy od zdobytego w gonitwie miejsca, więc doping zawodników będzie niezbędny. Pula nagród w tej gonitwie wyniesie ponad 50 000 zł. 

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.00. Pierwszy wyścig przewidziany jest na godzinę 13:30, a ostatni – na 17:30. W tym czasie będzie możliwość podglądania całego wydarzenia od kulis. Na Torze będzie możliwość spotkania trenerów, dżokejów oraz wielu znamienitych gości ze świata. Historie przez nich opowiadane z pewnością na długo zostaną w pamięci uczestników, a emocje wyniesione z Toru będą wyjątkowym wspomnieniem słonecznej niedzieli na Służewcu. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?