Wydarzenia

Krynica 2019. Relacja na żywo

fot. materiały prasowe

Trwa XXIX edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy. Hasłem tegorocznego wyda „Europa jutra. Silna, czyli jaka?”. Podczas sześciu sesji plenarnych, w ramach których odbędzie się ponad 200 paneli dyskusyjnych, przedstawiciele świata polityki, biznesu, nauki, kultury i mediów poruszą najważniejsze tematy związane z przyszłością nie tylko Starego Kontynentu, ale także wyzwań stojących przed Polską i krajami regionu. 

UWAGA! Tekst aktualizowany!

18:10

Premier Mateusz Morawiecki odbywa spotkanie z przedsiębiorcami.

18:00

- Rozwój sektora IT na Dolnym Śląsku został zapoczątkowany przez ściągnięcie zagranicznej firmy, która spowodowała że Wrocław jest bardzo mocny w tej branży. To była sytuacja win-win. Spowodowała rozwój regionu - powiedział R.Szafraniec, partner w KPMG.

17:00

PFR Venture podpisał umowy ze startupami na ponad 100 mln PLN. Zainwestowana kwota zwiększyła się dwukrotnie od maja. - Obserwując tempo inwestycji szykuje się rekordowy rok - powiedział Maciej Ćwikiewicz, prezes PFR Ventures.

16:40

- Dzięki nowym obszarom działalności ten rok będzie rekordowy - już wygenerowaliśmy przychody na poziomie 2,3 mld zł. Na gry liczbowe i loterie pieniężne nałożony jest obowiązek odprowadzania dopłat. W 2018 roku przekazaliśmy ponad 774 mln zł na FRKF - powiedział Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

16:37

- Partnerstwo publiczno-prywatne doskonale sprawdza się i jest najbardziej opłacalne przy bardziej skomplikowanych projektach infrastrukturalnych - Bartłomiej Pawlak, PFR.

15:30

Krynica to także element kampanii przedwyborczej. Lider Platformy Obywatelrskiej, Grzegorz Schetyna, obiecał m.in. obniżenie skladek zus dla pracowników i przedsiębiorców, przywrócenie handlu w niedziele, zastopowanie tsunami legislacyjnego czy zwiększenie finansowania dla samorządów.

15:10

BP Energy Outlook, źródło danych, które corocznie opracowujemy dowodzi, że do 2040 świat będzie potrzebować o 30 proc.więcej energii. Ropa, paliwa alternatywne i węgiel - wszystkie źródła będą potrzebne - Bogdan Kucharski, prezes BP w Polsce.

15:00

- Przewidujemy udział projektów PV w systemie aukcyjnym lub w ramach umowy corporate PPA. Umożliwi to PKP dokonywanie zakupów zielonej energii bezpośrednio z realizowanych inwestycji - Arkadiusz Sekściński, PGE.

14:30

- Wykorzystujemy dane, które posiadamy, żeby wyręczać w obowiązkach podatników, tak działa np. TwójePIT. Dla przedsiębiorców od 1 kwietnia 2020 r. likwidujemy obowiązek skladania deklaracji VAT-7 i VAT-7K, ponieważ te dane mamy w plikach JPK_VAT - P. Kot, Ministerstwo Finansów.

14:40

- Zachodząca zmiana wymaga od nas przygotowania - budowania odpowiednich rezerw, priorytetyzowania pakietów reform i wykorzystywania historycznej szansy dla regionu - Piotr Trąbiński, KGHM.

14:20

- Polityka obecnego rzadu nakierowana jest na wzmocnienie profilaktyki i promocji zdrowia. Chcemy też odpowiednio kształtować nawyki żywieniowe dzieci i młodzieży - Józefa Szczurek-Żelazko, Ministerstwo Zdrowia.

13:20

- Produkty takie jak inPZU sa przyszłością platform inwestycyjnych - Marek Dietl, prezes zarządu GPW.

12:00

Zaczynamy drugi dzień Forum Ekonomicznego w Krynicy!

4 września

---

15:30

- Co piąta firma na GPW to firma rodzinna. Firmy rodzinne to ważni klienci rynku kapitałowego”, czyli o silne firm rodzinnych w polskiej gospodarce - powiedziała Izabela Olszewska, członek zarządu GP.

15:00

- Nie byłoby wzrostu gospodarczego, gdyby nie odważni młodzi ludzie, gdyby nie odważni przedsiębiorcy, którzy chcą podejmować innowacyjne wyzwania - powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju podczas otwarcia Forum Młodych Liderów.

14:30

Współczesny świat potrzebuje rozmowy, potrzebuje dialogu, wymiany poglądów. Wierzę, że Forum Ekonomiczne w Krynicy to ważne i potrzebne miejsce wymiany doświadczeń i poglądów - powiedział Witold Kozłowski, marszałek woj. małopolskiego.

13:30

Rozpoczęła się pierwsza sesja plenarna podczas Forum. Na scenie m.in. wicepremier Piotr Gliński, premier Serbii oraz minister gospodarki Malty.

13:00

- Potrzebujemy inwestycji w kapitał ludzki - szkolenie, wykształcenie, umiejętności matematyczne dzieci i młodzieży, informatyzacja dorosłych. Kraje EŚW mają niewykorzystany kapitał ludzki. Technolia oraz dobra edukacja mogą pomóc rozwiązać problem - mówili podczas prezentacji eksperci SGH.

12:00

Rozpoczęła się XXIX edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jako jedno z pierwszych wydarzeń ruszyło Forum Ochrony Zdrowia.

--

W dniach 3-5 września w Krynicy-Zdroju odbywa się kolejna, już 29-ta edycja Forum Ekonomicznego. To najważniejsze wydarzenie biznesowe w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym co roku bierze udział ponad 4 tys. osób.

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?