Wydarzenia

Krynica 2019. Ostatnie godziny do rozpoczęcia

fot. materiały prasowe

3 września o godzinie 12:00 oficjalnie rozpocznie się XXIX edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy. W wydarzeniu weźmie udział m.in. redakcja My Company Polska - pełna relacja z wydarzenia już od jutra na stronie www.mycompanypolska.pl oraz w październikowym numerze My Company Polska.

W dniach 3-5 września w Krynicy-Zdroju odbędzie się kolejna, już 29-ta edycja Forum Ekonomicznego. To najważniejsze wydarzenie biznesowe w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym co roku bierze udział ponad 4 tys. osób.

Tegorocznym hasłem imprezy jest: „Europa jutra. Silna, czyli jaka?”. Podczas sześciu sesji plenarnych, w ramach których odbędzie się ponad 200 paneli dyskusyjnych, przedstawiciele świata polityki, biznesu, nauki, kultury i mediów poruszą najważniejsze tematy związane z przyszłością nie tylko Starego Kontynentu, ale także wyzwań stojących przed Polską i krajami regionu. 

W XXIX Forum Ekonomicznym udział wezmą m.in.: ministrowie (w tym Andrzej Adamczyk czy Witold Bańka), posłowie i senatorowie, prezesi i kluczowi menadżerowie polskich i międzynarodowych firm, reprezentanci międzynarodowych instytucji ekonomicznych, finansowych i społecznych, naukowcy i badacze, a także politycy z całej Europy.

Goście tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy zajmą się najważniejszymi problemami związanymi z przyszłością Unii Europejskiej i samego kontynentu. Wśród głównych tematów sesji plenarnych znajdują się takie zagadnienia, jak sytuacja państw Europy w kontekście coraz ostrzejszej rywalizacji między Chinami i USA, a także w jaki sposób należy budować silną Europę w XXI wieku. 

Eksperci odniosą się także do ważnego problemu, jakim jest zapewnienie sprawnego i wydajnego transportu przy coraz większej presji na ograniczenie negatywnego wpływu gospodarki na środowisko. Oprócz tego politycy opowiedzą o planach rozwoju infrastruktury w celu polepszenia dostępu obywateli do najważniejszych usług, w tym opieki zdrowotnej. Ważnym wątkiem będzie międzynarodowa współpraca mająca na celu likwidację nierówności między obszarami Europy.

Powyższe tematy to tylko niewielka część wielogodzinnych dyskusji i spotkań najważniejszych osób w Polsce i Europie. Wśród najważniejszych tematów, które zostaną poruszone podczas spotkania, można wymienić m.in. możliwości płynące z turystyki historycznej, zgraniu gospodarki z ekologią, międzynarodowej współpracy transgranicznej w Europie Środkowo-Wschodniej czy o narzędziach do walki z terroryzmem.

 

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?