Nowe Technologie

Vooom i iTaxi rozpoczynają strategiczną współpracę

fot. Adobe Stock

 

Vooom, platforma mobilna ułatwiająca szybkie i sprawne poruszanie się po mieście, rozpoczyna współpracę z iTaxi, polską firmą oferującą usługi transportowe dla biznesu, w tym aplikację do zamawiania taksówek. Już wkrótce przejazdy pojazdami oferowanymi przez iTaxi będzie można zamawiać bezpośrednio z poziomu aplikacji Vooom, a to dopiero pierwszy etap planowanej współpracy obu firm. 

Aplikacja iTaxi jest dostępna dla 15 mln Polaków, a potencjał Vooom szacowany jest na ponad 10 mln osób w miastach, w których dostępne są różnego rodzaje współdzielone środki transportu. Obie firmy zdecydowały się na zawarcie strategicznego partnerstwa.

– Nasze aplikacje doskonale się uzupełniają. iTaxi jest silnie obecne w segmencie klienta biznesowego, który ceni sobie prosty sposób rozliczania, jedną zbiorczą fakturę, informację o przejazdach oraz możliwość generowania raportów z poziomu dedykowanego dla nich panelu. Z kolei Vooom specjalizuje się w usługach uzupełniających naszą ofertę – komunikacji miejskiej, samochodach na wynajem minutowy, skuterach czy też hulajnogach elektrycznych. Intensywnie pracujemy nad ekspansją zagraniczną i tutaj również upatrujemy szansy we współpracy z Vooom – mówi Jarosław Grabowski, CEO w iTaxi.

iTaxi jest obecne na rynku od 2012 r. i oferuje przejazdy taksówkami w ponad 150 miastach w całej Polsce. Z usług firmy korzysta ponad 3500 firm oraz grono klientów indywidualnych, którzy pobrali aplikację już ponad 200 tys. razy. Vooom zadebiutował w kwietniu br. i już teraz pokazuje na jednej mapie wszystkie dostępne współdzielone środki transportu (rower miejski, skuter, samochód czy hulajnoga) w 12 największych miastach w Polsce. Dodatkowo w Warszawie Vooom pokazuje aktualny rozkład jazdy oraz czas przyjazdów najbliższych autobusów i tramwajów z poziomu konkretnego przystanku. 

– Taksówki to istotny element ekosystemu współdzielonej mobilności, więc współpraca z iTaxi to dla nas naturalny krok w rozwoju. Rozpoczęliśmy prace nad umożliwieniem zamawiania taksówek iTaxi bezpośrednio z poziomu aplikacji Vooom. iTaxi będzie też obecne w naszej innowacyjnej ofercie Pakietów Mobilności, które są zupełnie nowym rodzajem benefitów pracowniczych, gdzie to pracownik sam decyduje o tym, czym dojedzie do pracy lub na spotkanie biznesowe. Obecni klienci biznesowi iTaxi będą mogli również korzystać z naszych Pakietów Mobilności – mówi Włodzimierz Łoziński, CEO Vooom. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?