Wydarzenia

Promocja polskiej gospodarki. XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy

fot. Adobe Stock

Przyszłość polskiej gospodarki i atrakcyjności naszego kraju dla zagranicznych inwestorów to dwa główne tematy, które poruszone zostaną podczas zbliżającego się Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Promocja dla Polski

Jednym ze źródeł sukcesu Polski w ostatnich latach, oprócz dużej konsumpcji i dobrej sytuacji ekonomicznej gospodarstw domowych, jest szybki rozwój polskich firm poza granicami kraju. To zasługa nie tylko ich osiągnięć – czy to w dziedzinie fantastycznych produktów i usług czy przy poszukiwaniu nowych partnerów biznesowych, ale także dzięki promocji naszego kraju. Jedną z szans są wydarzenia sportowe i międzynarodowe osiągnięcia sportowców. Powiązania między sportem a ekonomią są coraz bardziej istotne – dlatego dyskusja na ten temat będzie ważną częścią Forum Ekonomicznego.

Udział w wydarzeniu potwierdził obecny minister sportu, Witold Bańka. Weźmie on udział w dwóch panelach dyskusyjnych. W debacie „Dyplomacja w sporcie. Droga do objęcia prezydentury w WADA” opowie o drodze do nominacji na szefa Międzynarodowej Agencji Antydopingowej (WADA).  Z kolei podczas debaty „Czy sport może być opłacalnym narzędziem promocji?” wraz z ekspertami zastanowi się nad różnymi możliwościami płynącymi z sukcesów sportowych i organizacji międzynarodowych wydarzeń dla gospodarki i obywateli. W dyskusji wezmą udział: dyrektor zarządzający Federacji Sportów Irlandzkich Mary O’Connor; dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski oraz burmistrz Urzędu Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

O gospodarce i nie tylko

Powyższe tematy to tylko niewielka część wielogodzinnych dyskusji i spotkań najważniejszych osób w Polsce i Europie. Wśród najważniejszych tematów, które zostaną poruszone podczas spotkania, można wymienić m.in. możliwości płynące z turystyki historycznej, zgraniu gospodarki z ekologią, międzynarodowej współpracy transgranicznej w Europie Środkowo-Wschodniej czy o narzędziach do walki z terroryzmem.

Eksperci i politycy poruszą także tematy międzynarodowe, jak przyszłość regionu południowego Kaukazu i Ukrainy po tegorocznych wyborach, a także zagadnień związanych z bezpieczeństwem w rejonie Morza Bałtyckiego i potencjalnego rozszerzenia NATO.

Świat biznesu będzie miał okazję posłuchać dyskusji o polityce energetycznej, wykorzystaniu nowoczesnych technologii – w tym sztucznej inteligencji, a także o kierunkach rozwoju technologii blockchain i nowych pomysłach międzynarodowych fintechów.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]