Nieruchomości

EY wprowadzi się do nowej siedziby

fot. materiały prasowe

 

EY dołączył do grona najemców przestrzeni biurowych Imagine. Firma wynajęła 3015 mkw. nowoczesnej powierzchni na okres 5 lat. Biura łódzkiego oddziału EY zlokalizowane będą na IV i V piętrze budynku A kompleksu Imagine, powstającego przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza.

Na całym świecie EY zatrudnia ponad 260 000 pracowników, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku Globu. W Polsce EY zatrudnia 4000 specjalistów pracujących w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych. 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do grona najemców Imagine dołączył EY, jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm na całym świecie. Zaufanie ze strony tak prestiżowej organizacji jest potwierdzeniem licznych atutów kompleksu biurowego Imagine, a dla naszego zespołu stanowi dodatkowo doskonałą motywację do jeszcze bardziej wytężonej pracy u progu nowego roku. Podpisanie umowy z EY jest dla nas tym cenniejsze, że firma przeprowadzi się do Imagine z innego biura w Łodzi. Pokazuje to, że lokalizacja u zbiegu alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza jest doceniana przez firmy stwarzające doskonałe warunki do rozwoju, zarówno samego biznesu, jak i swoich pracowników – powiedziała Marta Wybrańska, Dyrektor ds. Najmu Avestus Real Estate w Polsce.

Nowa siedziba EY zajmie 3015 m kw. powierzchni na IV i V piętrze budynku A w kompleksie Imagine, a pracownicy EY otrzymają także dostęp do dedykowanego tarasu.

– EY chce być zawsze blisko swoich klientów i mieć dobrą lokalizację dla pracowników. Posiadamy biura na całym świecie, a w Polsce nie koncentrujemy się tylko na Warszawie, ale jesteśmy także obecni w innych miastach, w tym Łodzi. Przykładamy przy tym dużą wagę do miejsca pracy naszych specjalistów. Nasza nowa łódzka siedziba jest miejscem ułatwiającym kreatywną i inspirującą pracę, jednocześnie posiada też bardzo dobrą lokalizację – powiedział Paweł Tynel, Partner, COO (dyrektor operacyjny) EY Polska. 

W ramach inwestycji Imagine powstaje nowoczesny kompleks biurowy w standardzie technicznym klasy A, składający się z trzech budynków. Dwa z nich (sześciokondygnacyjne) zaoferują łącznie 17 200 m kw. powierzchni komercyjnej – 14 800 m kw. powierzchni biurowej i 2 400 m kw. powierzchni handlowo-usługowej. W trzecim znajdzie się naziemny garaż, oferujący 356 miejsc parkingowych i 49 podwójnych stojaków rowerowych.

Wśród najemców Imagine znajduje się także m.in. Asseco Poland, największy dostawca nowoczesnych rozwiązań informatycznych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz New Work Offices – firma, która w obu budynkach kompleksu zaaranżuje przestrzeń biurową dla klientów korporacyjnych oraz biura serwisowane dla mniejszych firm. Na wynajem przestrzeni w Imagine zdecydowała się także prężnie działająca łódzka firma z branży technologicznej – Bluerank. Grono najemców uzupełniają również dwujęzyczne przedszkole ze żłobkiem Kids&Co. oraz restauracja Olimp. Obie firmy zagospodarują powierzchnię handlowo-usługową Imagine, usytuowaną na parterze Budynku B. Na terenie kompleksu znajdzie się także sklep Żabka oraz lokal Z Pieca Rodem, w którym będzie można kupić wypiekany na miejscu chleb, czy wypić kawę.

Projekt biurowca Imagine przygotowała pracownia DDJM Biuro Architektoniczne. Prace budowlane w ramach inwestycji rozpoczęły się w marcu 2018 r. Oddanie do użytku całego kompleksu zaplanowano na początek września 2019 r.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?