Wydarzenia

Infrastruktura jest kluczowa! Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

fot. Adobe Stock

Podczas najbliższego Forum Ekonomicznego w Krynicy jednym z głównych tematów będzie rozwój infrastruktury. Czy Polska ma szansę stać się globalnym hubem logistycznym?

Przyszłość nie tylko Polski, ale i całej Europy, zależy m.in. od rozwoju globalnego handlu. Jego wzrost z kolei uzależniony jest od stanu infrastruktury, transportu i szlaków komunikacyjnych. Nie chodzi tu tylko o rozwój takich projektów, jak Nowy Jedwabny Szlak, ale także o zbliżenie się państw członkowskich dzięki rozwojowi transportu kolejowego czy nowych, bezpiecznych połączeń drogowych.

 

W panelu pt.: „Europejski transport – bezpieczny, zrównoważony, inkluzywny. Realny plan czy mrzonka?” wystąpią: Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury; sekretarz stanu ds. infrastruktury w Ministerstwa Planowania i Infrastruktury rządu Portugalii Jorge Delgado oraz minister infrastruktury Ukrainy, Wołodymyr Omelan.

Eksperci odniosą się do ważnego problemu, jakim jest zapewnienie sprawnego i wydajnego transportu przy coraz większej presji na ograniczenie negatywnego wpływu gospodarki na środowisko. Oprócz tego politycy opowiedzą o planach rozwoju infrastruktury w celu polepszenia dostępu obywateli do najważniejszych usług, w tym opieki zdrowotnej. Ważnym wątkiem będzie międzynarodowa współpraca mająca na celu likwidację nierówności między obszarami Europy.

Ministrowie wspólnie zastanowią się nad przyszłość rozwoju państw „Trójmorza” i porozmawiają nad kierunkami rozwoju infrastruktury, która ten rozwój będzie w stanie przyspieszyć. Chodzi tu zarówno o klasyczne metody transportu, jak i innowacyjne koncepcje, takie jak autonomiczne pojazdy oraz specjalne, ultra-szybkie kapsuły.

--

Tegorocznym hasłem imprezy jest: „Europa jutra. Silna, czyli jaka?”. Podczas sześciu sesji plenarnych, w ramach których odbędzie się ponad 200 paneli dyskusyjnych, przedstawiciele świata polityki, biznesu, nauki, kultury i mediów poruszą najważniejsze tematy związane z przyszłością nie tylko Starego Kontynentu, ale także wyzwań stojących przed Polską i krajami regionu.

W XXIX Forum Ekonomicznym udział wezmą m.in.: ministrowie (w tym Andrzej Adamczyk czy Witold Bańka), posłowie i senatorowie, prezesi i kluczowi menadżerowie polskich i międzynarodowych firm, reprezentanci międzynarodowych instytucji ekonomicznych, finansowych i społecznych, naukowcy i badacze, a także politycy z całej Europy.

Wydarzenie odbędzie się w dniach: 3-5 września w Krynicy.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?